Μεγαρικός: Ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ Μάνδρας – «Πολύ ποδόσφαιρο το Σαββατοκύριακο 6-7 Απριλίου»

Ο Α.Σ. Μεγαρικός με δελτία τύπου ενημερώνει για την ισοπαλία 2-2 στο παιχνίδι με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Μάνδρας αλλά και για το γεμάτο ποδοσφαιρική δράση Σαββατοκύριακο, 6 και 7 Απριλίου, των τμημάτων της Ακαδημίας.

«ΠΑΟΚ Μάνδρας – Μεγαρικός 2-2

Έναν βαθμό εξοικονόμησε ο Μεγαρικός με την ισοπαλία που εξασφάλισε εκτός έδρας με τον ΠΑΟΚ Μάνδρας στο “ΦΡΑΓΚΕΙΟ”. Βαθμός ο οποίος είναι πολύτιμος για τον αγώνα παραμονής που κάνει, έχοντας πολύ κοντά του και με αγώνα περισσότερο, δύο ομάδες τον Πυρρίχιο και τον Αία Παραλίας.

Στον αγώνα ο Μεγαρικός κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 2′ με τον Λεβεντούρη, αλλά η χαρά δεν κράτησε πολύ γιατί ο ΠΑΟΚ με τον Σιδηρόπουλο 4′ ισοφάρισε και μόλις τρία λεπτά αργότερα με τον Ζεϊτινίδη (7′) έκανε το 2-1.

Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου (και τελικό) 2-2 διαμόρφωσε πάλι ο Λεβεντούρης στο 40’.

Αν και το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ δυνατό και από τις δύο ομάδες, καμία δεν κατάφερε να βάλει γκολ και παρέμεινε το σκορ 2-2.

Ο Μεγαρικός συνεχίζει σταθερά την πορεία του για την παραμονή στην κατηγορία ενωμένος και δυνατός.

ΠΑΟΚ Μάνδρας: Στεφανίδης, Πουρουζίδης, Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης, Στυλίδης, Γεωργιάδης, Ζεϊτινίδης, Τζανέτος, Σιδηρόπουλος(55′ Κάμσι), Χιονίδης, Παπακωνσταντίνου.

Μεγαρικός: Χόντος, Ελέζι Α.(66′ Καριόρης), Φωλερός, Μυρτάι, Φιαμέγκος, Κοκόσι(66′ Σαχόλλι), Λεβεντούρης, Μαζιώτης(66′ Μπαλής), Μπαγδάτογλου, Λούσα(90′ Ελέζι Σ.), Καστάνης.

Πλούσια ποδοσφαιρική δράση του Μεγαρικού το Σ/Κ 6-7/4/2024

Με όλα τα τμήματα σε δράση ο Μεγαρικός, γέμισε για ένα ακόμα Σαββατοκύριακο 6 και 7 Απριλίου τα γήπεδα της Δυτικής Αττικής με χαρούμενη διάθεση και πολύ ποδόσφαιρο.

Τα τμήματα:

Κ9 του κ.Σαμπάνη, το Κ11 του κ. Θεοδοσίου και το Κ13 του κ. Λεβεντούρη αγωνίστηκαν εκτός έδρας με τα αντίστοιχα τμήματα του Πανελευσινιακού για το πρωτάθλημα West Attica League. Με μεγάλη χαρά και αγωνιστικότητα όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και ευχαριστήθηκαν τα παιχνίδια. Για το ίδιο πρωτάθλημα η Κ17 του κ. Χατζή αντιμετώπισε τον Ατρόμητο Ελευσίνας στο γήπεδο της Ν. Περάμου και με δύο γκολ του Λάγιου Ι. και ένα του Καραγιάννη Χρ. επικράτησε με σκορ 3-0. Μετά τον αγώνα αυτόν η ομάδα παραμένει μόνη στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος West Attica και αήττητη στη μέχρι τώρα πορεία της.

Για το πρωτάθλημα της ΕΠΣΔΑ

H Κ11 του κ. Δρομούση και η Κ13 του κ. Χατζή αντιμετώπισαν τα αντίστοιχα τμήματα της γειτονικής Ν. Πέραμου.

Η δε Κ15 του κ. Σαμπάνη έπαιξε με τον Αστέρα Μαγούλας εντός έδρας στο γήπεδο της Ν. Περάμου. Πολύ καλά και όμορφα παιχνίδια και για τα τρία τμήματα με πολύ καλούς αντιπάλους.

Η Κ17 αγωνίζεται την Τρίτη 9/4/2024 με αντίπαλο τον Σκορπιό Φυλής.

Ευχαριστούμε τις ομάδες Πανελευσινιακός Α.Ο., Αστέρας Μαγούλας – Asteras Magoulas, Ακαδημία Α.Γ.Σ Νέας Περάμου και του Ατρόμητος Ελευσίνας για τη συνεργασία.

(φωτογραφίες Παπαθανασίου Γιώργος και Anastasia Alfa)».