Μεγάλη νίκη του Βύζα απέναντι στην Καλλιθέα με 2-1

Μεγάλη νίκη για τον Βύζα απέναντι στην Καλλιθέα με 2-1 για τη 11η αγωνιστική της Football League.

Σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο, η Καλλιθέα προηγήθηκε νωρίς στο σκορ, στο 10' ο Σταύρου με σούτ μέσα απο την περιοχή έκανε το 0-1, ενώ δέκα λεπτά αργότερα η Καλλιθέα έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινης του Κουτρουμπή. Από εκείνο το σημείο οι παίκτες του Βύζα πήραν τα ηνία χωρίς να σημειώσουν όμως κάποιο γκολ στο πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη ο Βύζας μπήκε το ίδιο δυνατά και ισοφάρισε σε 1-1 στο 62', με σέντρα του Νταντάμη και σουτ του Ροβίθη μέσα απο την περιοχή. Στο 73' ο Γεωργακόπουλος έβγαλε την σέντρα και ο Ηλιόπουλος με συρτό διαγώνιο σούτ πέτυχε το 2-1 μέσα σε έξαλα πανηγύρια.

Δείτε τις φάσεις, τα γκολ αλλά και τη συνέντευξη Τύπου των δύο προπονητών.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Λαμπρόπουλος (Ηλείας) ΒΟΗΘΟΙ: Πλακογιάννης (Δωδ/νησου), Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου).
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ρουσσάκης 7' Μουστάκης 17' Κατσίκης 17' Μαρουκάκης 21' Λίτσης 57' Μιχαλόπουλος 57'
ΚΟΚΚΙΝΗ: Κουτρουμπής 20' 4ος: Μπόρτζαρης (Αχαϊας) ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Σκουφίτσας (Αθηνών)

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ(προπονητής Δημήτρης Οικονόμου): Μητρογιάννης,Φραγκής,Μουστάκης(91'Παγώνης), Λίτσης,Ροβίθης, Πέτρου,Νταντάμης,Μωυσίδης,Γεωργακόπουλος Ανδ., Χριστοφιλέας,Ηλιόπουλος
ΠΑΓΚΟΣ: Κοτταράς, Παγώνης,Σταμέλος.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ(προπονητής Νίκος Παντέλης):Κατσούλης, Σταύρου, Μιχαλόπουλος(78'Ντιαλό), Παριανός(88Αρκούδας, Κουτρουμπής,Αρβανίτης,Ηρακλκής,Μαρουκάκης,Ρουσσάκης,Κατσίκης(58' Φαρινόλα).
ΠΑΓΚΟΣ:Τακίδης, Φουντουκίδης, Ματσούκας, Βιδάλης, Ντιαλό, Φαρινόλα, Ρουγιαμάνης.