Ανατροπή και νίκη με 2 -1 για τον Βύζα επί του Απόλλωνα Ποντίων Ασπροπύργου

Για το πρωτάθλημα της Α’ Ε.Π.Σ.Δ.Α. στην 4η αγωνιστική και μετά από έναν επεισοδιακό αγώνα η ομάδα του Βύζα πήρε τη νίκη από τον Απόλλωνα Ποντίων Ασπροπύργου, με ανατροπή στο σκορ, πέντε λεπτά πριν την ολοκλήρωση του ενενηνταλέπτου.

Έτσι το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 2 -1 μετά την επιτυχή εκτέλεση πέναλτι στο 85′ από τον Σελμανάι για την ομάδα του Βύζα.

Στο 12′ οι φιλοξενούμενοι του Απόλλωνα είχαν προηγηθεί με γκολ του Κωσταρά. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, και αφού ο Απόλλωνας έπαιζε με έναν παίκτη λιγότερο μετά από αποβολή του Καραγεώργου, ήρθε η ισοφάριση στο 68′ με γκολ του Στρατιδάκη.

Το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από δυνατές φάσεις, αλλά και εκνευρισμό καθώς και οι δυο ομάδες αξιόμαχες διεκδίκησαν τη νίκη καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Φάσεις και τα γκολ του αγώνα στο βίντεο που ακολουθεί.