Προσεχή παιχνίδια ΕΠΣΔΑ 15-16/12/2018 και βαθμολογικοί πίνακες

Προσεχή παιχνίδια ΕΠΣΔΑ 15-16/12/2018 και βαθμολογικοί πίνακες

Το Σαββατοκύριακο 15-16/12/2018 η 11η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α ΕΠΣΔΑ και η 10η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β ΕΠΣΔΑ με τη συμμετοχή των ομάδων του δήμου Μεγαρέων.

Ο ΑΓΣ Νέας Περάμου αγωνίζεται στο δημοτικό γήπεδο Νέας Περάμου, το Σάββατο στις 15:00.

Ο ΑΟ Μίμας Μικρασιατική με αντίπαλο τον Βύζα Μεγάρων αγωνίζονται στο δημοτικό στάδιο Μεγάρων, την Κυριακή στις 15:00.

Ο Μεγαρικός αγωνίζεται στο δημοτικό γήπεδο Νέας Περάμου, την Κυριακή στις 15:00.

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Πρωτάθλημα Α Κατηγορίας (11η Αγωνιστική)

Σάββατο 15 Δεκεμβρίου στις 15:00

Κριός Ασπροπύργου – ΠΑΟ Κουντουρών Μάνδρας
ΑΓΣ Νέας Περάμου – Αστέρας Μαγούλας
Πανελευσινιακός – ΑΣ Πυρρίχιος Ασπροπύργου
Ακράτητος – Ηρακλής Ελευσίνας
Θρασύβουλος Φυλής – Αίας Παραλίας Ασπροπύργου

Κυριακή 16 Δεκεμβρίου στις 15:00

Απόλλων Ποντίων ΑΠΟ – ΔΑΟ Ζωφριάς
ΑΟ Μίμας Μικρασιατική – Βύζας Μεγάρων

Πρωτάθλημα Β Κατηγορίας (10η Αγωνιστική)

Σάββατο 15 Δεκεμβρίου στις 15:00

Ερμής Ανω Λιοσίων – ΑΣ ΔΥΝΑ Ασπροπύργου
ΑΠΣ Ίκαρος – Αστέρας Άνω Λιοσίων
Σκορπιός Φυλής – Αγ. Ανάργυροι
Μεγαρικός – Εθνικός Πανοράματος
Ζεφυρίου ΑΕ Αττικής – ΠΑΟ Φυλής

Σάββατο 15 Δεκεμβρίου στις 16:00

Λαμπερή ΑΣ Ελευσίνας – ΑΠΣ Ο Λέων


Βαθμολογία Α ΕΠΣΔΑ [μετά από 10 αγων.]

1. Βύζας Μεγάρων 27
2. Ακράτητος 25
3. Πανελευσινιακός 21
4. ΑΟ Μίμας Μικρασιατική 21
5.  Ηρακλής Ελευσίνας 17
6.  ΔΑΟ Ζωφριάς 14
7. Θρασύβουλος 13
8. Απόλλων Ποντίων 13
9. Αστέρας Μαγούλας 12
10. ΑΓΣ Νέα Πέραμος 11
11. Αίας Παραλίας Ασπροπύργου 9
12. Πυρρίχιος Ασπροπύργου 7
13. ΠΑΟΚ Μάνδρας 6
14. Κριός Ασπροπύργου 1

Βαθμολογία Β ΕΠΣΔΑ [μετά από 9 αγων.]

1. Λαμπερή Ελευσίνας 24
2. Εθνικός Πανοράματος 23
3. Άγ. Ανάργυροι Ελευσ. 17
4. Σκορπιός Φυλής 16
5. ΑΠΣ Λέων 15
6. Μεγαρικός 14
7. Ερμής Άνω Λιοσίων 13
8. Δύναμη Ασπροπύργου 10
9. Ίκαρος Ασπροπύργου 8
10. ΑΕ Ζεφυρίου 7
11. Αστέρας Άνω Λιοσίων 4
12. ΠΑΟ Φυλής 0

Agrosyn 728×270, 728×90

Related posts