Βύζας Μεγάρων – Αιολικός 0-3

Για την 4η αγωνιστική της Γ Εθνικής Κατηγορίας, ο Βύζας υποδέχεται τον Αιολικό, θέλοντας να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις, μετά την πολύ σημαντική νίκη στην Ερμιόνη απέναντι στην ομώνυμη ομάδα.

Ο Βύζας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, χάνοντας μερικές καλές ευκαιρίες, ενώ ο Αιολικός ξεκίνησε "ανοικτά", δίνοντας υποσχέσεις για ένα καλό παιχνίδι με πολλά γκολ. Τελικά, ο Αιολικός στάθηκε πιο τυχερός, καθώς τις λίγες ευκαιρίες της έκανε γκολ, αρχικά στο 16ο λεπτό και έπειτα στο 31ο λεπτό, μετά από ελεγχόμενη φάση offside.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Βύζα να προσπαθεί να μειώσει χωρίς όμως να έχει κλασικές ευκαιρίες και τον Αιολικό με το 0-2 υπέρ του, να προσπαθεί να βγει στην αντεπίθεση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αιολικός είναι αυτός που μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, παρόλο που προηγείται με ένα σκορ ασφαλείας, με τον Βύζα να είναι κακός επιθετικά, ενώ οι λανθασμένες μεταβιβάσεις έδωσαν στους φιλοξενούμενους την κατοχή.

Δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ο Αιολικός πέτυχε τρίτο τέρμα, με τον Βύζα να μην μπορεί να απειλήσει.