Βύζας Μεγάρων – Δόξα Μανωλάδας 2-1

Ξεκίνησε η αναμέτρηση στο Εθνικό Στάδιο Μεγάρων με τον Βύζα να φιλοξενεί την Δόξα Μανωλάδας για την 20η αγωνιστική της Γ Εθνικής, με λίγους φίλους να βρίσκονται στις κερκίδες.

Ο καιρός είναι ιδανικός και προσφέρεται για ένα καλό παιχνίδι.

Ο Βύζας βρίσκεται 10 βαθμούς πίσω από την φιλοξενούμενη ομάδα (22 έναντι 32 βαθμών), με την έφεση να εκκρεμεί για την επιστροφή των 5 βαθμών.

Δυνατά ξεκίνησε το παιχνίδι ο Βύζας πιέζοντας τους παίκτες της Δόξας, φθάνοντας συχνά στα αντίπαλα καρέ.

Ωραίο σουτ-ψαλιδάκι από τον Σελμανάι από πλεονεκτική θέση με τον Σελμανάι στο 27ο λεπτό.

Φάση διαρκείας έξω από τα καρέ της Δόξας, με τον Αλεβίζο να σουτάρει τεχνικά και την μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ.

Στο 71ο λεπτό ο Ανδριανόπουλος αντικαθιστά τον Κολιόπουλο. Και οι δύο αλλαγές του Βύζα είναι παίκτες στην επιθετική γραμμή ώστε να απείλησει περισσότερο την εστία της Δόξας και τελικά να πετύχει γκολ.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου με το σκορ ισόπαλο 0-0, με τον Βύζα να είναι καλύτερος και απειλητικός στα περισσότερα διαστήματα του αγώνα.

Σουτ του Βλάχου μέσα στην περιοχή από το ύψος του πέναλτι με την μπάλα να πηγαίνει στα σώματα.

Μέτριο το δεύτερο ημίχρονο με τους παίκτες το Βύζα να έχουν μικρή υπεροχή και τους παίκτες της Δόξας να προσπαθούν να κρατήσουν καθώς τους βολεύει το ισόπαλο αποτέλεσμα.

Νωθρά ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο χωρίς κάτι το ιδιαίτερο τα πρώτα 5 λεπτά.

Αλλαγή για τον Βύζα στο 54' με τον Μητρόπουλο να παίρνει τη θέση του Σελμανάι.

Ωραία φάση για τον Βύζα με τον Δημακάκο να σεντράρει από αριστερά και τον Ανδριανόπουλο να σουτάρει λίγο άουτ.

Goal: Λάθος της άμυνας του Βύζα με την Δόξα να ανοίγει το σκορ στο 78ο λεπτό.

Goal: Ο Βύζας ισοφαρίζει στο 85΄με τον Βλάχο μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της Δόξας.

Τεράστια ευκαιρία με τον Μητρόπουλο που πίεσε τον αμυντικό της Δόξας, έκλεψε την μπάλα και παιρνώντας τον τερματοφύλακα πλάσαρε, αλλά πάνω στη γραμμή έδιωξε παίκτης των φιλοξενουμένων.

Goal: Γκολ για τον Βύζα στο 92ο λεπτό με τον Μητρόπουλο με κεφαλιά μέσα στην μικρή περιοχή, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς παικτών και φίλων του Βύζα.

Βύζας Μεγάρων (Βασίλης Στασινόπουλος): Διαμάντης, Αλεβίζος, Δημακάκος, Διαμαντόπουλος, Κολιόπουλος (71′ Ανδριανόπουλος), Σιδέρης, Βλάχος, Μιχαλόπουλος, Παπαδόπουλος, Στρατάκης, Σελμανάι (50′ Μητρόπουλος)

Δόξα Ν. Μανωλάδας (Μίλτος Γκόφας): Τσάπαλος, Σωτηρόπουλος (27′ λ. τρ. Λιβάνης), Μπίζος, Αδαμόπουλος, Παπαδόπουλος, Μαυρόπουλος, Νικολόπουλος (88′ Νικολακόπουλος), Βάτσης, Μελετίδης, Αργυρόπουλος (72′ Κοτσόκολος), Γούρμος.