Πανελευσινιακός – Καλαμάτα 1-0

Σημαντική εντός έδρας νίκη για τον Πανελευσινιακό απέναντι στην Καλαμάτα με 1-0, με την ομάδα της Αττικής να παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας μαζί με το Παναργειακό (0-1 τον Ερμή Κιβερίου), ενώ η μεσσηνιακή ομάδα, βλέπει την άνοδο να απομακρύνεται.

Ανώτερη η ομάδα του Σ. Ψιμουλάκη που ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με τους παίκτες της Καλαμάτας να έχουν κάποιες καλές φάσεις κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει στους γηπεδούχους που μπήκαν αποφασισμένοι να κυνηγήσουν το γκολ που θα τους κρατήσει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Το τέρμα της συνάντησης πέτυχε στο 72ο λεπτό ο Φλίγκος, ενώ στο 83ο λεπτό είχε δοκάρι ο Στουρνάρας, χάνοντας την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σταύρος Ψιμουλάκης): Πουρής, Παπαπαναγιώτους, Στουρνάρας, Κουμπαρούλης (68’ Γεωργούλης), Μάρης, Ευθυμιάδης (46’ Κωνσταντινίδης), Δουκάκης, Μακρίδης, Κουσκουνάς, Γκεμίσης (80’ Έβερετ), Φλίγκος.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Κώστας Σταματίου): Πάππος, Νιφορόπουλος (20’ λ.τρ. Σκάρος), Μαρτίνος (79’ Δημητριάδης), Χριστοφιλέας, Ρούσσης, Ζαχαρόπουλος, Ηλιόπουλος, Λουμπαρδέας, Σαλαπάτας (63’ Χαρίτος), Τσάτσος, Καλαντζής.