Τα αποτελέσματα ποδοσφαιρικών αγώνων της ΕΠΣΔΑ (19-20/11)

Τα πλήρη αποτελέσματα ποδοσφαιρικών αγώνων της ΕΠΣΔΑ (19-20/11) έχουν ως εξής:

Την πολύ καλή πορεία της στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος συνεχίζει ακάθεκτη η Μικρασιατική. Η ομάδα του Νίκου Πατσίρη λύγισε στην επανάληψη με 2-0 τον αξιόμαχο και ελλιπή Κριό Ασπροπύργου σημειώνοντας την τέταρτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι στο 24′ σκόραραν με τον Άγγελο Σφακιανάκη, με το διαιτητή Χαμπιλάι όμως να ακυρώνει το τέρμα για επιθετικό φάουλ. Σε αυτή τη φάση ο Κριός διαμαρτυρήθηκε έντονα.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να «καθαρίσουν» το ματς στην αρχή της επανάληψης με τέρματα των Μάκρα(48′) και Έβερετ(59′). Ο Κριός είχε και δοκάρι με τον Σφακιανάκη Αντ. στο 75′.

Διαιτήτευσε ο Χαμπιλάι.

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Βανδώρος, Χριστόπουλος(41′ λ.τρ. Παπανικόλας), Μήτσος Α., Γαλανός(46′ Μπαγδάτογλου), Έβερετ, Μήτσος Δ., Ζουμπουρλής(69′ Κήττας), Μαζιώτης(80′ Τσολιάκος), Μάκρας, Στρατάκης, Τούσης.

ΚΡΙΟΣ: Σοφιανίδης, Κουσιωρής, Δανιηλίδης, Καραπαναγιώτης, Σφακιανάκης Αντ., Λακάι(85′ Λειβαδάς), Σφακιανάκης Αγγ.(88′ Νετζίπ), Χαϊντούτης, Μαζμανίδης, Τόλας, Σούτας(75′ Αντωνιάδης).

Στο 89ο λεπτό η Λαμπερή Ελευσίνας κατέβαλε με 3-2 τον Βύζα Μεγάρων Β’ και ζευγάρωσε τις νίκες της στο πρωτάθλημα. Ήταν ένας αγώνας ανάμεσα σε δύο πολύ νεανικές και ταλαντούχες ομάδες.
Δύο φορές προηγήθηκαν οι Μεγαρείς με γκολ των Λιέσι(1′) και Μαρνέζο(28′), για να απαντήσουν ισάριθμες οι Ελευσίνιοι με τους Πατιστή(9′) και Καλομενίδη(52′).
Η λύτρωση για τη Λαμπερή ήρθε στο 89′ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Πατιστή.

Διαιτήτευσε ο Οικονόμου.

ΛΑΜΠΕΡΗ: Τούρτας, Ρούσσης(71′ Κωτσής), Χάλας, Μέμεζας, Καλιτσουνάκης, Παπασταματίου(20′ λ.τρ. Κωστακόπουλος), Νικόλα, Ευαγγελάτος, Πατιστής, Τσατσανίδης(61′ Τζάνος), Καλομενίδης.

ΒΥΖΑΣ Β’: Βάγιας, Φυσαράκης(80′ Μάρας), Κατζάνα, Τσίκαλας, Μωραΐτης(71′ Σταμέλος), Αλαμάνος, Μαρνέζος(61′ Καρβέλας), Λιέσι, Καλμούπης(61′ Γιοσδής), Χαλόφτης, Σβαρδάγαλος.

Αλώβητη πέρασε και από τα Μέγαρα η Δύναμη Ασπροπύργου, που κατέβαλε με 2-1 τον αξιόμαχο Ευκλείδη και πέτυχε την τέταρτη διαδοχική νίκη της στο πρωτάθλημα. Και τα δύο γκολ της Δύναμης σημείωσε ο μόνιμος σκόρερ της ομάδας Ιούλιος Λαμπρινάτος(20′ πέναλτι, 71′). Ο Ευκλείδης μείωσε με τον Κουτσουμπή(79′). Στο 84′ αποβλήθηκαν από κάθε ομάδα οι Πλαταράς και ο Κουρτσανίδης για μεταξύ τους διαπληκτισμό.

Από το διαιτητή Φούρκα η ομάδα του Ευκλείδη εξέφρασε παράπονα για τη φάση του πέναλτι, που έγινε το 0-1.

ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ: Μπεναρδής, Πλαταράς, Κόλα(85′ Ιακωβίδης), Σταυράκης, Τσούκαλας, Ρόκου(46′ Κουτσουμπής), Γιουρούκος, Παλούκα(68′ Χιώτης Κ.), Δρομούσης(46′ Στέφας), Χιώτης Β., Γολίτσας(46′ Γιάχο).

ΔΥΝΑΜΗ: Σκαθόπουλος, Τσιρικλός, Αγκάστρα, Σταύρου, Ντοντοβέτσι, Κουρτσανίδης(76′ Λαμπρινάτος Γ.), Τριανταφύλλου(64′ Παροτσίδης), Χαλιλόπουλος, Ορφανίδης(64′ Παναγιωτόπουλος), Αντωνιάδης(27′ λ.τρ. Ευθυμιάδης), Λαμπρινάτος Ι..

Η ομάδα του Μεγαρικού πέτυχε νίκη επί του ΑΠΣ Ίκαρου με το ευρύ 3-0.

Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε ο Εθνικός Πανοράματος. Η ομάδα του Χρήστου Ράλλη έκανε μια ανέλπιστη ανατροπή, καθώς αν και βρέθηκε στο πρώτο μέρος πίσω στο σκορ με 0-2, κατάφερε στην επανάληψη να επικρατήσει με 4-2 της Νέας Περάμου.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι του Άρη Κακογιάννη παρουσίασαν το δυνατό τους αγωνιστικό πρόσωπο. Όχι μόνο προηγήθηκαν 2-0 με γκολ των Τοπτίδη(5′) και Δουκάκη(15′- εκτέλεση κόρνερ), αλλά έχασαν και σημαντικές ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα.

Όμως το δεύτερο μέρος ανέτρεψε τη ροή του αγώνα αλλάζοντάς του την τροπή ολοκληρωτικά.

Η Νέα Πέραμος εμφανίστηκε αδύναμη στον αγωνιστικό χώρο, ή μάλλον καλύτερα, ο Εθνικός Πανοράματος μεταμορφώθηκε. Μέχρι το 55′ ισοφάρισε σε 2-2 με τους Ανδριώτη(47′) και Γεωργιάδη(54′), για να ολοκληρώσει τη θριαμβευτική ανατροπή με τους Μανασίδη Α.(72′) και Μανασίδη Ν.(90′).

Διαιτήτευσε ο Αλιάγας.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μολνταβάν, Κορκοβίλης(46′ Σιδηρόπουλος), Κουραβέλας, Παναϊλίδης, Ζεϊτινίδης, Ανδριώτης, Καπογιάννης, Τζανέτος(46′ Βασίλης), Γεωργιάδης(72′ Παπαδιώτης), Κατσίκης(90′ Κουτσόπουλος), Μανασίδης Α.(86′ Μανασίδης Ν.).

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ: Βαρουδάκης, Μυρτάι, Χριστοδουλίδης, Φιαμέγκος, Λημνιάτης(65′ Τζελάι), Γεωργιάδης, Τοπτίδης, Καμπόλης, Σεβαστής(60′ Κοκόση), Δουκάκης, Καραγιάννης(46′ λ.τρ. Δράγασης).