Πρώτη νίκη για τον Ευκλείδη απέναντι στον Λέοντα Φυλής

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Β ΕΠΣΔΑ, με σκορ 3 – 2, πέτυχε ο ΑΣ Ευκλείδης καταβάλλοντας την αντίσταση του πολύ καλού Λέοντα και μάλιστα με διπλή ανατροπή.

Οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στις εξέδρες του δημοτικού γηπέδου το περασμένο Σάββατο, είδαν ένα «γεμάτο» παιχνίδι με αμείωτο ενδιαφέρον πολλές φάσεις και συνεχείς εναλλαγές στο σκορ.

Αρχικά οι δύο ομάδες μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο πήγαν στα αποδυτήρια με τον Λέοντα να προηγείται στο σκορ με 0-1. Οι παίκτες του Ευκλείδη όμως παρουσιάστηκαν εντελώς μεταμορφωμένοι στην επανάληψη και με ένα γκολ του Σονίλ στο 55 έφεραν το ματς στα ίσια. Δέκα λεπτά αργότερα ο Λέοντας πήρε ξανά το προβάδισμα με 1-2.

Η συνέχεια όμως άνηκε ολοκληρωτικά στον Ευκλείδη που με πολλές δυνάμεις πίεσε τον αντίπαλο του και με 2 γκολ του Τσούτση έκανε την ολική ανατροπή και πήρε την σπουδαία νίκη. Οι ομάδες είχαν κι από ένα δοκάρι. Εκτός από τους 2 σκόρερς πολύ καλή απόδοση είχαν ο Κρυάδας και ο Παλούκα.

Ευκλείδης (Τ. Κίτσιος): Σκληρός, Αργυρίου (70’ Κασιμάτης), Κόλα (75’ Κουνελάκης), Καριώρης, Ζεϊνάτι, Θεοχάρης, Σονίλ, Καραμπίνος (46’ Τσούτσης), Γιάχο (70’ Στρατούρης), Παλούκα, Κρυάδας.

Την επόμενη αγωνιστική ο Ευκλείδης αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Δύναμη Ασπροπύργου.