Νίκη του Βύζα επί του Διγενή Νεοχωρίου με 3-0

Νικητής αναδείχθηκε ο Βύζας Μεγάρων που αντιμετώπισε εντός έδρας τον Διγενή Νεοχωρίου με 3-0 για τη 18η αγωνιστική Γ’ Εθνικής του 3ου Ομίλου.

Ο Δημήτρης Κακούσιος στο 25ο λεπτό πέτυχε το πρώτο γκολ για την ομάδα του Βύζα. Μετά από λάθος ενέργεια του τερματοφύλακα του Διγενή, ο Σαχόλι στο 38ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την ευκαιρία και έκανε το 2-0. Στο 76ο λεπτό ο Κακούσιος δεν συγχώρησε το λάθος της άμυνας του Διγενή και ευρισκόμενος στην κατάλληλη θέση έκανε το 3-0 για την ομάδα του Βύζα. Αξιοσημείωτο επίσης το διπλό δοκάρι Σαχόλι και Στρατιδάκη και η αδιαμφισβήτητη υπεροχή του Βύζα σε ολόκληρη τη διάρκεια του αγώνα.

Γκρίζο σημείο του αγώνα το πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Δραγατσίκη στον ποδοσφαιριστή του Βύζα, Σαχόλι, λίγες στιγμές πριν τη λήξη του αγώνα. Ο παίκτης του Διγενή αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο πιθανός τραυματισμός του Σαχόλι – αφού σηκώθηκε και κούτσαινε έντονα – επιφέρει περαιτέρω πονοκέφαλο στον Δημήτρη Καλύκα, ο οποίος αντιμετωπίζει ήδη τρεις τραυματισμούς βασικών παικτών της ομάδας του.