Ένωση Πανασπροπυργιακού Δόξα-Βύζας 1-0 στον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΔΑ

Ήττα με 1-0 για τον Βύζα από την Ένωση Πανασπροπυργιακού Δόξα στον τελικό κυπέλλου ΕΠΣΔΑ.

Το παιχνίδι κρίθηκε από το γκολ με εκτέλεση πέναλτι του Ατματζίδη μόλις στο 15ο λεπτό, μετά από ανατροπή του Μεϊμαρίδη από τον τερματοφύλακα του Βύζα Λαμπρόπουλου. Ο Βύζας είχε δύο δοκάρια στο παιχνίδι, ένα με τον Λιούρα στο 19ο λεπτό και ένα με τον Ρόγκα στο 64ο λεπτό. Συνολικά η κυπελλούχος ομάδα ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ενώ είχε μία καλή ευκαιρία με τον Μεϊμαρίδη, ενώ στο 61 ο ίδιος παίκτης ανατράπηκε στην περιοχή του Βύζα ζητώντας πέναλντι, ενώ στη συνέχεια αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, επειδή ο διαιτητής θεώρησε ότι έκανε “θέατρο”.