Νίκη με ανατροπή για τον Μεγαρικό με 5 – 1 την Νέα Πέραμο

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα του Μεγαρικού, αφού κατάφερε την επίτευξη πέντε τερμάτων έναντι ενός της Νέας Περάμου.

Μετά από μία ισοπαλία με Ηρακλή Ελευσίνας και 2 συνεχόμενες ήττες με Απόλλων Ποντίων και Εθνικό Πανοράματος πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση ο Μεγαρικός πήρε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με αντίπαλο την γειτονική Ν. Πέραμο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 21′ με τον Δράγαζη και λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο 45′ ισοφάρισε ο Μεγαρικός και έτσι μπήκαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μεγαρικός μπήκε δυναμικά, δημιούργησε ευκαιρίες και στο 54′ ο Καραγιάννης έκανε το 2-1 .

Στο 65′ μετά από ασίστ του Καράγιαννη ο Καλέμι πέτυχε το 3-1. Στο 78′ ο Καραγιάννης σημειώνει το τρίτο του τέρμα στον αγώνα κάνοντας το 4-1 ενώ στις καθυστερήσεις στο 94′ ο Πουλάκος με κεφαλιά από εξαιρετικό κόρνερ του Γκελάϊ σημειώνει το τελικό 5-1.

Αξίζει να σημειωθεί για την ιστορία, πως αρχηγοί των δύο ομάδων ήταν τα αδέρφια Πατσιονίδη, Κωνσταντίνος και Βασίλειος.

Επόμενη αγωνιστική εκτός έδρας με τον Πυρίχιο.

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: (Χατζής) Χαμηλός, Λαζαρίδης(45’ Γκελάι), Χριστοδουλίδης, Χιώτης, Πατσιονίδης, Πέππας, Παντελίδης, Καραγιάννης(82’ Δέσκος), Σερταρίδης(78’ Πουλάκος), Μανώλης, Άλκος(33’ Καλέμι).

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ: (Φωτίου) Κεχαγιάς, Μυρτάι, Μιχαήλης, Πατσιονίδης(65’ Πνευματικάκης), Αναστασίου Ι., Αναστασίου Μ., Καραγιάννης, Σεβαστής, Φρόκου, Ζουμπλιός, Δράγαζης(81’ Ελάνογλου).