Δεν κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς ο Μεγαρικός

Με ήττα 1-2 ξεκίνησε ο Μεγαρικός τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΔΑ με αντίπαλο τον Σκορπιό Φυλής το Σάββατο 9/10/2021 στο Δημοτικό γήπεδο Μεγάρων.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος με αξιόμαχες και τις δύο ομάδες στο πρώτο μέρος. Και ενώ στο πρώτο ημίχρονο το σκορ έληξε ισόπαλο 0-0, στο δεύτερο ημίχρονο και τα τρία γκολ μπήκαν σε διάστημα 10’ με τον Σκορπιό να ανοίγει το σκορ στο 46’ με τον Γρίμα και τον Παντελίδη στον 54’ να ισοφαρίζει και ένα λεπτό αργότερα ο Σκαμαντζούρας να δημιουργεί το τελικό 1-2 στο 55’.

«Ευχόμαστε στην ομάδα του Σκορπιού καλή συνέχεια στις αγωνιστικές της υποχρεώσεις και καλή πορεία στο πρωτάθλημα», όπως χαρακτηριστικά αναφέρει η ανακοίνωση της ομάδας του Μεγαρικού.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Μεγαρικός: (Χατζής) Σκλιάς, Τσολιάκος(76′ Λέζη), Χριστοδουλίδης, Μαυρίδης, Μητρόπουλος(71′ Δρυμούσης), Πέππας, Χάντης, Βασιλειάδης, Κώνστας, Σερταρίδης(60′ Κόρμαλης), Παντελίδης.

Σκορπιός Φυλής: (Σύρος) Αλεξόπουλος, Μπαρχίμ, Σερέτης, Αρκουμάνης, Σκαμαντζούρας, Καραγιαννίδης(84′ Κίτσας), Μπήκας, Γρίμας, Δημητρόπουλος(66′ Τσικρικάς), Μαυρίδης(46′ Μπαλωμένος), Χωματιανός(66′ Καρτέρης).