Μεγαρικός: «Οι μικροί “καθάρισαν” το παιχνίδι με τον Ακράτητο»

Δελτίο τύπου τύπου της ομάδας ποδοσφαίρου Μεγαρικός αναφέρει: Τα μωρά του Αλέκου Σαμάτιαλη συνεχίζουν να μας εκπλήσσουν ευχάριστα, αφού κατάφεραν για 3ο διαδοχικό παιχνίδι να πάρουν τους 3 βαθμούς της νίκης, εξασφαλίζοντας και μαθηματικά πλέον την παραμονή της ομάδας μας στην Α’ ΕΠΣΔΑ και για την νέα χρονιά.

Η επιτυχία αυτή είναι ακόμα μεγαλύτερη αν αναλογιστούμε ότι η ομάδα παρατάχθηκε στη βασική ενδεκάδα με 6 παιδιά της Ακαδημίας ενώ η αποστολή είχε 11 αθλητές από τα σπλάχνα της.

Ο Μεγαρικός εμφανώς κυρίαρχος στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί πολύ σύντομα μόλις στο 6΄ με γκολ που πέτυχε ο Ελέζι Σ. (2006) μετά από έξοχη συνεργασία των Καστάνη Αθ. (2004) και Δρυμούση Π. (2006).

Ο τερματοφύλακας του Μεγαρικού Χόντος Δ. απέκρουσε πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο και έτσι κράτησε το σκορ στο 1-0. Στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης ο Ακράτητος ισοφάρισε με γκολ του Τουλοβασίλη. Στο 80’ ο Κόρμαλης έκανε το 2-1 με άψογη συνεργασία των Μαρούδη Χ. και Δρυμούση Π.(2004) και στο 82’ ο Μπάσσα Θ. (2006) στο ντεμπούτο του με την αντρική ομάδα, κάνει το 3-1 με σέντρα του Χύτα Ν. (2004) μετά από μία καταπληκτική κούρσα του, έξω από την μεγάλη περιοχή.

Ο Ακράτητος κατάφερε να μειώσει σε 3-2 με γκολ του Πουρσανίδη στο 85’. Μελανό σημείο του αγώνα οι δύο τραυματισμοί των Κέλλη Γ. (2007) και Ελέζι Σ. (2006). Τους ευχόμαστε περαστικά και σύντομα να είναι κοντά μας.