Με 6-0 επικράτησε ο Μεγαρικός του Ίκαρου Ασπροπύργου

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής της Β κατηγορίας του πρωταθλήματος ΕΠΣΔΑ βρίσκουν το Μεγαρικό στην πρώτη θέση με 18 πόντους μαζί με τον «Λέων», έπειτα από το νικηφόρο παιχνίδι έναντι του Ίκαρου Νεοκτίστων Ασπροπύργου με τελικό σκορ 0-6.

Δείτε το δελτίο τύπου του Μεγαρικού:

Ένα πολύ καλό παιχνίδι έκανε ο Μεγαρικός στα νεόκτιστα Ασπροπύργου με τον Ίκαρο, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΣΔΑ την Κυριακή 10/11/2019. Μπήκε πολύ δυνατά η ομάδα μας, από την αρχή του αγώνα με πολύ πάθος και φάνηκε ότι ζητούσε μόνο την νίκη.

Με πολύ καλή αντίσταση από τον γηπεδούχο στο πρώτο ημίχρονο και με γκολ του Σερταρίδη στο 18′ μπήκε η ομάδα στα αποδυτήρια με σκορ 0-1. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα ξεκίνησε με το σκεπτικό να «καθαρίσει» το παιχνίδι από νωρίς, όπερ και εγένετο. Στο 62′ ο Χριστοδουλίδης κάνει το 2-0 και δύο λεπτά αργότερα στο 64′ ο Σερταρίδης διαμορφώνει το 3-0. Ο Σακόβ στο 66′ συνεχίζει το σερί στο 4-0 και τρία λεπτά μετά γίνεται το 5-0 στο 68′ με τον Στεφανίδη. Ο Στέφας στο 70′ έβαλε το τελευταίο γκολ της αναμέτρησης και βάζει το κερασάκι στην τούρτα και ολοκληρώνεται το τελικό 6-0. Πέναλτι κέρδισε ο Μεγαρικός με τον Σερταρίδη και εκτέλεσε ο Στεφανίδης όπου με καλή ενέργεια απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Ικάρου. Αξίζει να σημειώσουμε πως συμμετείχε στο παιχνίδι και ο 15χρονος Καστάνης Αθανάσιος της Ακαδημίας με πολύ καλή απόδοση.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ίκαρος: Κατσαπρίνης, Κιριλίουκ, Ντε Κραν, Σίνος, Σύρος (62’ Ανδρεάδης), Μπάρλος, Μπετσόλη(80’ Ρούσσος), Τεπετόβ(82’ Κάτση), Μάμμας, Φωτιάδης (85’ Μυλωνάς), Μάρκου.

Μεγαρικός: Ανδρέου, Κουτσουμπής (69’ Γεωργακής), Χριστοδουλίδης, Μαυρίδης, Δασκαλάκης, Βασιλειάδης, Στεφανίδης, Σακόβ (73’ Πετρόπουλος), Στέφα (85’ Καστάνης), Κουφής (75’ Στύλα), Σερταρίδης.