Μεγαρικός- Αίας: «Με νίκη το τέλος της σεζόν»

Ο ΑΓΣ Μεγαρικός με ανάρτηση σε κοινωνικό δίκτυο αναφέρεται στο νικηφόρο παιχνίδι (3- 1) εναντίον του Αίαντα Ασπροπύργου, με το οποίο και έκλεισε η ποδοσφαιρική σεζόν.

«Με νίκη 3-1 επί του Αίαντα Ασπροπύργου, ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Μεγαρικός την ποδοσφαιρική σεζόν 2023-2024.

Στο πλαίσιο της 30ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΕΠΣΔΑ ο Μεγαρικός “εξοικονόμησε” τρεις επιπλέον βαθμούς με τη νίκη αυτή και τερμάτισε στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Με μία πολύ καλή εμφάνιση και πολλές φάσεις στον αγώνα, κατέβαλε δίκαια, τον αξιόμαχο Αίαντα Ασπροπύργου.

Στο αγωνιστικό μέρος για τον Μεγαρικό ο Καστάνης άνοιξε το σκορ στο 20’ με ένα πολύ όμορφο σουτ έξω από την περιοχή και το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς άλλα τέρματα. Στην επανάληψη ο Δουμένης με μία ατομική ενέργεια στο 55’ διπλασίασε τα τέρματα του Μεγαρικού, με τον Ελέζι Σ. στο 80’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ 3-1. Για τους φιλοξενούμενους, κατάφεραν να μειώσουν με γκολ του Σταθακόπουλου στο 61΄.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Μεγαρικός: Χόντος, Φιαμέγκος, Μυρτάϊ, Φωλερός (46’ Σαχόλλι Χρ.), Μαζιώτης (61΄Ελέζι Σ.), Καστάνης, Λεβεντούρης (70΄Παπαελευθερίου(2009)), Μπαγδάτογλου, Ελέζι Α. (46’ Δουμένης), Λούσα (61΄Σταυράκης), Μπαλλής

Αιας Παραλίας: Μαρουλής, Ντερβίσης, Ανδρουτσὀπουλος, Ρετζέπης (71’ Κλαδάς), Χηντι, Ρούπας, Διονυσόπουλος, Μποφίλιος, Σταθακόπουλος (66’Ντούρος), Σουλενίτ (72΄ Κακλαμάνης)».