Με τέσσερα γκολ ο Βύζας τον Ναυπακτιακό Αστέρα

Για τη 12η αγωνιστική του 3ου ομίλου Γ’ Εθνικής, ο Βύζας νίκησε τον Ναυπακτιακό Αστέρα με το εντυπωσιακό 4-0.

Έχοντας τον έλεγχο του αγώνα ο Βύζας κατάφερε να πετύχει τέσσερα τέρματα παίζοντας καλό ποδόσφαιρο. Ο Μάρκος Ντούνης στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ ύστερα από εκτέλεση πέναλτι, το οποίο αμφισβητήθηκε από τους παίκτες του Ναυπακτιακού και τον πάγκο του με συνέπεια την αποβολή του προπονητή τους από τον διαιτητή του αγώνα.

Στο 26ο λεπτό ο Γιώργος Φυσαράκης σκόραρε για το 2-0 μετά από επιτυχημένη εκτέλεση κόρνερ, αφού βρέθηκε σε καλή θέση στο μεσαίο ύψος της περιοχής. Σειρά του Γιώργου Μπουντόπουλου που έκανε το 3-0 με δυνατό σουτ λίγο έξω από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Ναυπακτιακού. Ο Αργύρης Στρατιδάκης, στο 76′, προσέθεσε το όνομά του στη λίστα των σκόρερ κάνοντας το 4-0 μετά από μία πολύ καλά οργανωμένη επίθεση του Βύζα που ξεκίνησε πίσω από τον χώρο του κέντρου και κατέληξε σε γκολ.