Κύπελλο ΕΠΣΔΑ: Καταιγιστικός ο ΑΟ Μίμας/Μικρασιατική – 6-1 τον Πανλιοσιακό

Καταιγιστική η Μικρασιατική στον πρώτο αγώνα της Α Φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ, καθώς κέρδισε στα Μέγαρα με 6-1 τον Πανλιοσιακό, ομάδα της Β ΕΠΣΔΑ.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα πετυχαίνοντας 5 τέρματα στο πρώτο ημίχρονο [9’ Δ. Μήτσος, 11’ Μπαγδάτογλου, 3-0 Γ. Κουφής, 4-0 Τούσης, 5-0 Δρομούσης] και ακόμα ένα στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μπαγδάτογλου στο 60᾿. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο τελικό 6-1 με τον Λατίφη στο 80᾿.

Μικρασιατική [Κουστέρης]: Βανδώρος [63’ Στρατιώτης], Γεωργακής, Κήττας, Γαλανός, Μήτσος Α.,Μήτσος Δ., Κουφής Γ. [63’ Αγγελακόπουλος], Μαζιώτης [56’ Χατζηάδης], Μπαγδάτογλου [63’ Κουφής Λ.], Τούσης, Δρομούσης

Πανλιοσιακός [Πλαβούκος]: Νικολακόπουλος, Σκύβαλος, Ζεϊμπέκης, Σερέπας, Γκουβόπουλος, Ράζος, Καλαϊτζίδης, Φρέρης, Βίτσας, Ελευθεριάδης, Λιατίφης