Αγιασμός για τον Γυμναστικό Σύλλογο Μεγάρων – Νίκη της ανδρικής μπάσκετ επί της Φιλίας Περάματος

Με τις ευχές και ευλογίες του πατρός Ιωάννη Κάρκα έγινε ο καθιερωμένος Αγιασμός το Σάββατο, 19 Νοεμβρίου 2022, στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ «Αλέκος Σάλτας» για όλα τα τμήματα του Γυμναστικού Συλλόγου Μεγάρων, όπως αναφέρει δελτίο τύπου του συλλόγου όπου στη συνέχεια αναφέρει:

Αφού ευλογήθηκαν τα μέλη του συλλόγου μας μοιράστηκαν στα παιδιά μας μπλουζάκια και τσαντάκια.
Ευχόμαστε μια ευλογημένη αθλητική χρονιά με υγεία σε όλους!

Στη συνέχεια των ειδήσεων για τον Γυμναστικό αναφέρεται ότι με νίκη ολοκλήρωσε η ανδρική ομάδα μπάσκετ, την Παρασκευή 18 Νοεμβρίου 2022, το παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής της Γ’ ΕΣΚΑΝΑ, κερδίζοντας εντός έδρας τον Α.Ο Φιλίας Περάματος με σκορ 75-66, «σπάζοντας» το άηττητο της αντιπάλου.

«Το παιχνίδι ήταν σε όλη του την διάρκεια αμφίρροπο με τις δύο ομάδες να είναι συνεχώς κοντά στο σκορ. Το Α’ ημίχρονο έκλεισε με μικρό προβάδισμα της αντίπαλης ομάδας (34-36). Ωστόσο, η καλή άμυνα, ιδίως στο 4ο δεκάλεπτο, καθώς και οι επιθετικές λύσεις που ήρθαν από το ψηλό σχήμα της ομάδας, έδωσαν στον Γυμναστικό το ροζ φύλλο του αγώνα.

Συγχαρητήρια στους παίχτες και την προπονήτριά μας για τη νίκη» αναφέρει το δελτίο τύπου.

Την επόμενη Παρασκευή η ομάδα του Γυμναστικού έχει ρεπό.