Α.Ο. Μεγάρων: Δύο χρυσά ο Ανδρ. Πανταζής στο Πανελλήνιο Παμπαίδων

Δύο χρυσά μετάλλια κατέκτησε ο Ανδρέας Πανταζής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Α' που διεξήχθη στο Ναύπλιο στις 11 και 12 Ιουλίου.

Ο Αθλητής του Α.Ο. Μεγάρων κέρδισε το άλμα σε μήκος με 6,58μ και το άλμα τριπλούν με 13,98μ.

Ο διπλός χρυσός πανελληνιονίκης επιβεβαίωσε με τον καλύτερο τρόπο τον εθνικό προπονητή που τον διάλεξε για την εθνική ομάδα.

Ο επόμενος στόχος που έχει βάλει ο αθλητής και ο προπονητής του Κώστας Ηλίας είναι μια καλή εμφάνιση στην Τιφλίδα, στις Ολυμπιακές Ημέρες Νεότητας.

Την ένατη θέση στον τελικό του μήκους πήρε ο Νίκος Τραυλός με 5,68μ προσφέροντας στον Σύλλογο 4 πολύτιμους βαθμούς. Εδώ να σημειώσουμε ότι ο αθλητής του Α.Ο. Μεγάρων προερχόταν από τραυματισμό με δίμηνη αποχή από τις προπονήσεις.
Στα 1000μ Παγκορασίδων μετείχε και η Μαριλένα Μεχμέτη που όμως μια ενόχληση στο πόδι της την ανάγκασε να εγκαταλείψει τον αγώνα.