Βύζας Μεγάρων – Θρασύβουλος 2-0 μετά από σωρεία χαμένων ευκαιριών

Ο Βύζας κέρδισε με δυσκολία τον Θρασύβουλο με 2-0 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α ΕΠΣΔΑ. Οι κιτρινόμαυροι έχασαν πολλές ευκαιρίες στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου με τους Μάλλη, Δρίτσα και Σερέπα, ενώ στο πρώτο ημίχρονο οι φάσεις ήταν λιγοστές για τις δύο ομάδες.

Το γκολ ήρθε στο 80′ με τον Έβερετ που πήδησε ψηλά για την κεφαλιά μετά από κόρνερ, ενώ στο 92′ ο Βούκα με εξαιρετικό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Βύζας Μεγάρων (Μάκης Πανταζής): Ανδρέου, Δρίτσας (69΄ Πουλάκος), Χάρμπαλης (80΄ Μαυρονάσος), Έβερετ, Εμετό (60΄ Κουρκούτης), Φλέγγας, Βούκα, Καραγιάννης (84΄ Μήτσος), Μάλλης, Κλωνάρης, Σερέπας

Θρασύβουλος Φυλής (Ζόραν Γέφτοβιτς): Μολντοβάν, Χατζίκος, Μιχαλάκος, Λένας, Σφακιανάκης. Χαϊντούτης (88΄ Λάλας), Μετοχιάτης (84΄ Ζώης), Λώλος, Κοντούλης, Αγγελικάκης

Βύζας-Θρασύβουλος 2-0