Αποτελέσματα πρωταθλήματος ΕΠΣΔΑ και βαθμολογικοί πίνακες, 24-25/11/2018

Αποτελέσματα πρωταθλήματος ΕΠΣΔΑ και βαθμολογικοί πίνακες, 24-25/11/2018

Στο πρωτάθλημα της Α ΕΣΠΔΑ διεξήχθη η 8η αγωνιστική, με τον Βύζα να κερδίζει τον Θρασύβουλο με 2-0 και την Μικρασιατική να επικρατεί στη Νέα Πέραμο επί της τοπικής ομάδας με 1-2. Ο Μεγαρικός στην Β ΕΠΣΔΑ κέρδισε με το εμφατικό 0-4 τη Δύναμη Ασπροπύργου. Μετά από αυτά τα αποτελέσματα, ο Βύζας είναι 2ος στη βαθμολογία και η Μικρασιατική στην 3η θέση, έχοντας ξεχωρίσει από τις υπόλοιπες ομάδες, μαζί με τον αξιόμαχο Ηρακλή Ελευσίνας.

Αναλυτικά:

Πρωτάθλημα Α Κατηγορίας (8η Αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουντουρών Μάνδρας – Ακράτητος 0-3
Κριός Ασπροπύργου – Αίας Παραλίας Ασπροπύργου 0-2
Βύζας Μεγάρων – Θρασύβουλος Φυλής 2-0
ΑΓΣ Νέας Περάμου – ΑΟ Μίμας Μικρασιατική 1-2
Απόλλων Ποντίων ΑΠΟ – Πανελευσινιακός 0-0
ΔΑΟ Ζωφριάς – Ηρακλής Ελευσίνας 3-0
Αστέρας Μαγούλας – ΑΣ Πυρρίχιος Ασπροπύργου 2-0

Πρωτάθλημα Β Κατηγορίας (7η Αγωνιστική)

Σκορπιός Φυλής – Ζεφυρίου ΑΕ Αττικής 3-0
Αγ. Ανάργυροι – Εθνικός Πανοράματος 1-1
ΑΣ ΔΥΝΑ Ασπροπύργου – Μεγαρικός 0-4
ΑΠΣ Ο Λέων – ΠΑΟ Φυλής 7-1
Λαμπερή ΑΣ Ελευσίνας – ΑΠΣ Ίκαρος 3-1
Ερμής Ανω Λιοσίων – Αστέρας Άνω Λιοσίων 2-0


Βαθμολογία Α ΕΠΣΔΑ [μετά από 7 αγων.]

1. Ακράτητος 22
2. Βύζας Μεγάρων 21
3. ΑΟ Μίμας Μικρασιατική 17
4. Ηρακλής Ελευσίνας 16
5. Πανελευσινιακός 15
6. ΔΑΟ Ζωφριάς 13
7. Θρασύβουλος 12
8. Αστέρας Μαγούλας 9
9. Απόλλων Ποντίων 9
10. ΑΓΣ Νέα Πέραμος 7
11. ΠΑΟΚ Μάνδρας 6
12. Αίας Παραλίας Ασπροπύργου 6
13. Πυρρίχιος Ασπροπύργου 4
14. Κριός Ασπροπύργου 1

Βαθμολογία Β ΕΠΣΔΑ [μετά από 6 αγων.]

1. Λαμπερή Ελευσίνας 21
2. Εθνικός Πανοράματος 17
3. Μεγαρικός 14
4. Άγ. Ανάργυροι Ελευσ. 13
5. ΑΠΣ Λέων 9
6. Σκορπιός Φυλής 9
7. Ερμής Άνω Λιοσίων 9
8. Ίκαρος Ασπροπύργου 8
9. Δύναμη Ασπροπύργου 7
10. ΑΕ Ζεφυρίου 6
11. Αστέρας Άνω Λιοσίων 1
12. ΠΑΟ Φυλής 0


Η επόμενη αγωνιστική το Σαββατοκύριακο 1-2 Δεκεμβρίου:

Α ΕΠΣΔΑ 9η Αγωνιστική:

Απόλλων Ποντίων – ΑΓΣ Νέα Πέραμος
ΑΟ Μίμας Μικρασιατική – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Πανελευσινιακός – Κριός Ασπροπύργου
Ακράτητος – ΑΟ Ζωφριάς
Αίας Παραλίας Ασπροπύργου – Αστέρας Μαγούλας
Ηρακλής Ελευσίνας – Βύζας Μεγάρων
Θρασύβουλος – Πυρρίχιος Ασπροπύργου

Β ΕΠΣΔΑ 8η Αγωνιστική:

Σκορπιός Φυλής – Δύναμη Ασπροπύργου
Μεγαρικός – Λαμπερή Ελευσίνας
ΑΕ Ζεφυρίου – Ερμής Άνω Λιοσίων
Ίκαρος Ασπροπύργου – ΑΠΣ Λέων
Αστέρας Άνω Λιοσίων – Άγ. Ανάργυροι Ελευσ.
ΠΑΟ Φυλής – Εθνικός Πανοράματος

Ελαστικά Οικονόμου

Related posts