Βύζας Μεγάρων – ΑΕΡ Αφάντου 2-2 [video]

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 από το πρώτο ημίχρονο, ο Βύζας Μεγάρων στην επανάληψη παίζοντας ψυχωμένα γλίτωσε την ήττα ισοφαρίζοντας σε 2-2 την ΑΕΡ Αφάντου, παίρνοντας έναν πολύτιμο βαθμό για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι Ροδίτες στο πρώτο μέρος πατούσαν καλύτερα και επιβραβεύτηκαν για την υπεροχή τους πετυχαίνονται δύο γκολ με τους Κιοσέογλου (33′) και Λαθούρη (45’+1).

Στο δεύτερο μέρος όμως η ομάδα του Τάκη Χριστόπουλου μπήκε πιο αποφασισμένη και έφτασε στο πολύτιμο 2-2 με τέρματα των Μουσκάι (47′) και Ζαχαράκη (72′).

Διαιτήτευσε ο Ζέστας (Πειραιώς).

ΒΥΖΑΣ (Τάκης Χριστόπουλος): Πίνης, Δρυμούσης(55′ Παππάς), Ρεσούλι, Μουσκάι, Κούτσι(83′ Σταφάι), Καραγιάννης Ι., Λεβεντούρης(58′ Σταφούκα), Φουάσης, Χαϊκάλης, Ζαχαράκης, Ντερμύσι.

ΑΕΡ ΑΦΑΝΤΟΥ (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Τσαβαρής, Κιοσέογλου(72′ Αντωνίου), Κόρλος, Στοΐνοβιτς, Παναγιωτόπουλος, Σουλάι, Φερεντίνος(58′ Κουτσιανικούλης), Λαθούρης, Γκέτσι,, Νόνης, Ζέλεφ(89′ Λεσάι).