Βύζας Μεγάρων – ΑΕ Μυκόνου 1-2 [video]

Η ΑΕ Μυκόνου κατάφερε να περάσει νικηφόρα από τα Μέγαρα, επικρατώντας 2-1 του Βύζα

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη για τους Κυκλαδίτες που συνεχίζουν την ανοδική τους πορεία. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με φόρα το ματς και κατάφερε να σκοράρουν δύο φορές στα πρώτα 20 λεπτά.

Ειδικότερα στο 5′ άνοιξε το σκορ ο Μουρίκης, που ξεγέλασε τους πάντες με έξυπνη σέντρα σουτ. Στο 12′ οι γηπεδούχοι άγγιξαν την ισοφάριση με τον Κέμπε να σώσει πάνω στη γραμμή, ενώ ο Βύζας ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Νέρες από τον Φαρμάκη.

Στο 18′, ο Πινέιρο με εντυπωσιακό γκολ έκανε 2-0 και η Μύκονος έλεγξε το ματς στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Πινέιρο είχε σημαντική ευκαιρία για το 3-0, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 87′ με πέναλτι του Σταματή, το οποίο δόθηκε μετά από χέρι του Κέμπε.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Γιώργος Αρχοντάκης): Πίνης, Καλαϊτζάκης(46′ Παϊκόπουλος), Καρδάμης, Μουσκάι, Γκολφινόπουλος, Φουάσης, Σταμάτης Α., Νέρες (58′ Παππάς), Χαϊκάλης (58′ Μίκο), Χατζημελετιάδης (82′ Σταφάι), Καραγιάννης Γ. (46′ Καραγιάννης Μ.).

ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ (Βαγγέλης Βλάχος): Φαρμάκης, Σπυρόπουλος, Κέμπε, Αρκούδας, Πούλος, Μουρίκι, Ζγκούρι (90′ Γιαννόπουλος), Τράκας, Θεοδώρου, Πινέιρο (76′ Ράγιας), Παπαδόπουλος.