Βύζας Μεγάρων – Παναρκαδικός 0-0

25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής κατηγορίας με τον Βύζα να αντιμετωπίζει εντός έδρας της ομάδα του Παναρκαδικού.

Το μόνο αποτέλεσμα που θέλουν οι παίκτες του Βασίλη Στασινόπουλου είναι η νίκη που θα εξασφαλίσει την άνοδο, παρόλο που εκκρεμεί η απόφαση της έφεσης για την επιστροφή των 5 βαθμών.

Πρωτη καλή φάση για τον Βύζα με τον Σελμανάι να κάνει το κοντρόλ μέσα στην περιοχή αντί να σουτάρει αμέσως, με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Ψυχογιου.

Ο Βύζας δείχνει να έχει μικρή υπεροχή και προσπαθεί να απειλήσει με σέντρες, όπως συνέβη στο 16ο και στο 30ο λεπτό.

Σημαντική ευκαιρία για τον Βύζα με τον Σελμανάι να πιάνει την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής στο 43ο λεπτό, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Ψυχογιού.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με λίγες φάσεις στις δύο εστίες, με τον Βύζα να έχει μια υπεροχή στις κινήσεις.

Ίδιο μοτίβο και στο δεύτερο μέρος με τον Βύζα να προσπαθεί να απειλήσει με σέντρες.

Σουτ του Σιδερη μέσα από την περιοχή με την μπάλα να κοντράρει στα σώματα και να καταλήγει κόρνερ. Στην εξέλιξη του κόρνερ ο Παπαδόπουλος έπιασε την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

Αυξάνεται η πίεση του Βυζα στα τελευταία λεπτά με την μπάλα να βρίσκεται στην εστία του Ψυχογιου.

Κεφαλιά του Αρδαμη στο 71ο λεπτό με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Τερεκανιδη.

Οι παίκτες του Παναρκαδικού δε δείχνουν διάθεση να επιτεθούν, αλλά να κρατήσουν το 0-0.

Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα για τον Βασιλακο στο 80ο λεπτό.

Κίτρινη κάρτα για τον Κωστάκη στο 85ο λεπτό μετά από φάουλ στον Παπαδόπουλο. Στην εκτέλεση του φάουλ από τον Βλαχο  η μπάλα καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι

Σουτ του Παπαδόπουλου από το ύψος του πέναλτι, με τον Χατζόπουλο να διώχνει με τακλιν.

Νωρίτερα, λανθασμένη υπόδειξη του διαιτητή για επιθετικό φάουλ του Παπαδόπουλου, με την μπάλα να καταλήγει στα δίκτυα της ομάδας του Παναρκαδικού στην εξέλιξη της φάσης.

Τέλος του αγώνα με τον Βύζα να εχει την κατοχή και την πίεση σε όλη τη διάρκεια, ενώ οι φιλοξενούμενοι ήθελαν να κρατήσουν το μηδέν παθητικό.

Βύζας Μεγάρων: Τερεκανίδης, Χουστουλάκης, Βασιλάκος, Διαμαντόπουλος, Κορομηλάς (74' Αλεβίζος) , Δημακάκος, Σιδέρης, Μιχαλόπουλος, Μητρόπουλος (65' Βλάχος), Παπαδόπουλος, Σελμανάι (70' Κολιοπουλος)

Παναρκαδικός: Ψυχογιός, Κυριακόπουλος, Μπούτας, Χατζόπουλος, Κωστάκης, Μπίσιας, Κώτσιρας, Πότια (54' Αρδάμης), Καλός, Τριμπόνιας (80' Αρώνιας) , Σταθουλόπουλος