Βύζας Μεγάρων – Καλαμάτα 1-2

Με 2-1 ηττήθηκε ο Βύζας στον πρώτο εντός έδρας αγώνα για τη Γ Εθνική από την Καλαμάτα, αν και προηγήθηκε στο σκορ μόλις στο 8ο δευτερόλεπτο της συνάντησης με εκπληκτικό γκολ του Στρατάκη από το κέντρο του γηπέδου.

Η Καλαμάτα ήταν συνολικά καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και ισοφάρισε στο 43ο λεπτό με τον Τριάντο σε 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, αν και ο Βύζας έχασε απίστευτη ευκαιρία με τον Παπαδόπουλο στο 46ο λεπτό, οι Μεσσήνιοι ανέβασαν στροφές και τελικά στο 60ο λεπτό πέτυχαν το νικητήριο τέρμα με τον Ηλιόπουλο.

Βύζας Μεγάρων (Π. Μίχας): Διαμαντής, Χουστουλάκης, Δημακάκος, Νομικός, Βασιλάκος, Σιδέρης, Νταφόπουλος, Φούρναρης, Παπαδόπουλος, Στρατάκης, Βλάχος.

Καλαμάτα (Ν. Κουρμπανάς): Πάππος, Μαρτίνος, Τριάντος, Χριστοφιλέας, Ρούσσης, Ζάρκος, Ηλιόπουλος, Λουμπαρδέας, Νιφορόπουλος, Τσάτσος, Καλαντζής