Βύζας Μεγάρων – Αιολικός Μυτιλήνης 3-1

Την πρώτη του νίκη πέτυχε ο Βύζας στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής με αντίπαλο τον Αιολικό Μυτιλήνης με 3-1.

Στο ντεμπούτο του νέου προπονητή του Βύζα και μάλιστα απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο, η τοπική ομάδα πήρε τους πρώτους τρεις πόντους της στο πρωτάθλημα.

Ο Βύζας προηγήθηκε στο 12' λεπτό με τον Σελμανάι, εκμεταλλευόμενος το λάθος κοντρόλ του Παπαζούδη και με πλασέ έκανε το 1-0, με τους φιλοξενούμενους να μην απειλούν στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αιολικός μπήκε και πάλι πιο δυνατά, αλλά ο Βύζας ήταν αυτός που κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά του. Στο 60’ και μετά από στημένη φάση, ο Αλεβίζος με πλασέ έγραψε το 2-0. Οι παίκτες του Βαγγέλη Γούτη συνέχισαν το πρέσινγκ και στο 86’ ο Παπαζούδης μείωσε με κεφαλιά σε 2-1. Όμως στις καθυστερήσεις, ο Σελμανάι και πάλι εκμεταλλεύτηκε λάθος του Μάππα και έγραψε το 3-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

Βύζας Μεγάρων (Στασινόπουλος): Διαμαντής Χουστουλάκης, Διαμαντόπουλος, Βασιλάκης (85’ Παπαδόπουλος), Δημακάκος, Σιδερής (68’ Βλάχος), Αλεβίζος (76’ Κολιόπουλος), Μιχαλόπουλος, Στρατάκης, Μητσόπουλος, Σελμανάι

Αιολικός (Γούτης): Μάππας, Καδής (65’ Τόρρες), Λένγκα, Παπαζούδης, Μουτζούρης, Μπακάλης (77’ Σεραφίγγος), Μίχος, Γάλας, Μιχαλάκης, Λαλάς (58’ Πασαλίδης), Ζαγοριανός