Τα αποτελέσματα ποδοσφαιρικών αγώνων της ΕΠΣΔΑ (12-13/11)

Τα πλήρη αποτελέσματα ποδοσφαιρικών αγώνων της ΕΠΣΔΑ (12-13/11)

Την εκπληκτική της πορεία στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος συνέχισε η Μικρασιατική. Η ομάδα του Νίκου Πατσίρη κατέβαλε και στο τοπικό ντέρμπι με 3-1 τον Μεγαρικό και πέτυχε το τρία στα τρία, καταφέρνοντας να βρίσκεται στην κορυφή μαζί με Ασπρόπυργο και Απόλλωνα Ποντίων.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Μαρούδη στο 31′. Στην επανάληψη η Μικρασιατική αντέδρασε. Ισοφάρισε με πέναλτι επίσης του Στρατάκη στο 54′, για να γυρίσει το σκορ στο 71′ ο Μπαγδάτογλου. Τη νίκη σφράγισε στο 79′ ο Μάκρας γράφοντας το τελικό 3-1.

Διαιτήτευσε ο Ντάουλας.

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Χόντος, Πέππας, Φρυγανάς, Συριανός, Δρυμούσης(82′ Ελέζι), Μανώλης, Καλέμι, Χάντης, Κώνστας, Μαρούδης, Ελέζι Σ..

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Βανδώρος, Χριστόπουλος, Κήττας(80′ Γαλανός), Έβερετ, Μήτσος Α., Μήτσος Δ., Τούσης, Μαζιώτης(89′ Παπανικόλας), Μάκρας, Στρατιδάκης, Μπαγδάτογλου(77′ Ζουμπουρλής).

Με ανακοίνωσή της η ομάδα του Μεγαρικού αναφέρει για τον αγώνα: Δεν κατάφερε η ομάδα μας να αποσπάσει τη νίκη από τον ΜΙΜΑ, παρόλο που προηγήθηκε στο σκόρ με πέναλτι του Μαρούδη στο 31′ στον μεταξύ τους αγώνα την Κυριακή 13/11/2022 στο δημοτικό Στάδιο «Μεγαρέων Ολυμπιονικών».
Στο δεύτερο ημίχρονο η Μικρασιατική ισοφάρισε με πέναλτι επίσης του Στρατάκη στο 54′, για να γυρίσει το σκορ στο 71′ ο Μπαγδάτογλου.
Το τελικό σκορ 1-3 της αναμέτρησης διαμορφώθηκε στο 79′ με γκολ του Μάκρα.