Σπουδαία εντός έδρας νίκη για τον Βύζα – Στους 3 πρώτους της βαθμολογίας

Ο εξ’ αναβολής αγώνας για τη 13η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής μεταξύ Βύζα και ΑΕ Λευκίμμης ανέδειξε νικητή τον γηπεδούχο Βύζα, όπου επικράτησε με 2-1.

Οι παίκτες του Βύζα μπήκαν αποφασισμένοι στον αγωνιστικό χώρο με στόχο τη νίκη «καθαρίζοντας» το παιχνίδι απ’ το πρώτο ημίχρονο. «Η καλή μέρα απ’ το πρωί φαίνεται» και στο 11ο λεπτό από στημένη φάση (κόρνερ), με εκτελεστή τον Ντούνη, ο Φυσαράκης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Ο Μπουντόπουλος με μπαλιά ασίστ στο 41ο λεπτό «έβγαλε» τον Ντούνη σε ευνοϊκή θέση στη μεγάλη περιοχή και πέτυχε το 2-0. Η ομάδα της Λευκίμμης μείωσε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων με απευθείας φάουλ του Βέρμπη, γράφοντας το τελικό 2-1.

Ο Βύζας με την πολύτιμη αυτή νίκη του έφτασε τους 24 βαθμούς και αναρριχήθηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας, με την ΑΕΛ να μένει στους 21 βαθμούς.