Με 1-0 ο Βύζας Μεγάρων τον ΑΟ Μίμας Μικρασιατική

Για το Πρωτάθλημα της Α’ Ε.Π.Σ.Δ.Α. ο αγώνας μεταξύ του Βύζα Μεγάρων και του ΑΟ Μίμας Μικρασιατική, στο Δημοτικό Γήπεδο Μεγάρων, ανέδειξε νικητή τον Βύζα με 1-0. Το νικητήριο τέρμα για τον Βύζα πέτυχε ο νεαποκτηθείς Γιάννης Κενδριστάκης.

Με την νίκη του αυτή ο Βύζας παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό μέρος, ο ΑΟ Μίμας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, έχοντας την υπεροχή και λίγες καλές στιγμές από προσωπικές ενέργειες των Στρατάκη και Μπαγδάτογλου.

Ο Βύζας έχει παράπονα από τον διαιτητή Αλιάγα, κυρίως για τον μη καταλογισμό πέναλτι στην εκπνοή του ημιχρόνου όπως θα δείτε παρακάτω στο video της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη ο Βύζας ήταν καλύτερος και προηγήθηκε στο 46ο λεπτό με ωραίο σουτ του Κενδριστάκη.

Στα δυσάρεστα της αναμέτρησης, οι αναγκαστικές αλλαγές των Εβερετ και Πορανίδη.

Βύζας (Θ.Παχατουρίδης): Πορανίδης (83′ Κουφής), Λύγδας, Μανωλιάς, Φλέγγας, Μανώλης, Φρυγανάς, Κενδριστάκης (90′ Καραγιάννης), Χατζημελετιάδης, Κωνσταντινίδης, Σαχόλι, Στρατιδάκης
Αναπληρωματικοί: Σταμέλος, Ρετζιάνο, Μαυρονάσος, Δρυμούσης, Λεβεντούρης, Παπαδάκης

Μίμας (Χ. Κουστέρης): Βανδώρος, Μήτσος Α., Κήττας, Έβερετ (69′ Γεωργακής), Γαλανός, Μήτσος Δ. (68′ Κουφής), Μάκρας, Μαζιώτης, Μπαγδάτογλου, Τούσης, Στρατάκης
Αναπληρωματικοί: Σταφάι, Δρομούσης, Αιγινίτης, Χριστόπουλος, Μάππας, Χατζής