Προσεχή παιχνίδια ΕΠΣΔΑ 23-24/2/2019 και βαθμολογικοί πίνακες

Προσεχή παιχνίδια ΕΠΣΔΑ 23-24/2/2019 και βαθμολογικοί πίνακες

Νέα ιστοσελίδα – Έπιπλο μουστάκας

Το Σαββατοκύριακο 23-24/2/2019 η 20η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α ΕΠΣΔΑ και η 18η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β ΕΠΣΔΑ με τη συμμετοχή των ομάδων του δήμου Μεγαρέων.

Ο ΑΓΣ Νέας Περάμου αγωνίζεται στο δημοτικό γήπεδο Μεγάρων (Βύζα) , το Σάββατο στις 15:30.

Ο ΑΟ Μίμας Μικρασιατική αγωνίζεται στο δημοτικό στάδιο Μεγάρων, την Κυριακή στις 15:00.

Ο Βύζας Μεγάρων αγωνίζεται στο γήπεδο Καματερού, την Κυριακή στις 15:00.

Ο Μεγαρικός αγωνίζεται στο δημοτικό στάδιο Μεγάρων, το Σάββατο στις 18:30.

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Πρωτάθλημα Α Κατηγορίας (20η Αγωνιστική)

Σάββατο 23 Φεβρουαρίου στις 15:00

ΠΑΟ Κουντουρών Μάνδρας – Ηρακλής Ελευσίνας
Κριός Ασπροπύργου – ΑΣ Πυρρίχιος Ασπροπύργου

Σάββατο 23 Φεβρουαρίου στις 15:30

ΑΓΣ Νέας Περάμου – Ακράτητος

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου στις 15:00

ΑΟ Μίμας Μικρασιατική – Πανελευσινιακός
Απόλλων Ποντίων ΑΠΟ – Αίας Παραλίας Ασπροπύργου
ΔΑΟ Ζωφριάς – Βύζας Μεγάρων
Αστέρας Μαγούλας – Θρασύβουλος Φυλής

Πρωτάθλημα Β Κατηγορίας (18η Αγωνιστική)

Σάββατο 23 Φεβρουαρίου στις 15:00

Αστέρας Άνω Λιοσίων – Ερμής Άνω Λιοσίων

Σάββατο 23 Φεβρουαρίου στις 18:30

Μεγαρικός – ΑΣ ΔΥΝΑ Ασπροπύργου

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου στις 11:00

Ζεφυρίου ΑΕ Αττικής – Σκορπιός Φυλής

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου στις 12:00

ΠΑΟ Φυλής – ΑΠΣ Ο Λέων

Κυριακή 24 Ιανουαρίου στις 15:00

ΑΠΣ Ίκαρος – Λαμπερή ΑΣ Ελευσίνας
Εθνικός Πανοράματος– Αγ. Ανάργυροι


Βαθμολογία Α ΕΠΣΔΑ [μετά από 19 αγων.]

1. Ακράτητος 48
2. Πανελευσινιακός 44
3. Βύζας Μεγάρων 43
4. Απόλλων Ποντίων 34
5.  ΔΑΟ Ζωφριάς 34
6. ΑΟ Μίμας Μικρασιατική 33
7. ΑΓΣ Νέα Πέραμος 32
8.  Ηρακλής Ελευσίνας 27
9. Αστέρας Μαγούλας 18
10. Θρασύβουλος 18
11. ΠΑΟΚ Μάνδρας 13
12. Πυρρίχιος Ασπροπύργου 11
13. Αίας Παραλίας Ασπροπύργου 10
14. Κριός Ασπροπύργου 7

Βαθμολογία Β ΕΠΣΔΑ [μετά από 17 αγων.]

1. Εθνικός Πανοράματος 41
2. Λαμπερή Ελευσίνας 35
3. Σκορπιός Φυλής 34
4. Άγ. Ανάργυροι 33
5. Ερμής Άνω Λιοσίων 32
6. Μεγαρικός 28
7. ΑΠΣ Λέων 22 [μετά από 16 αγων.]
8. ΑΕ Ζεφυρίου 20
9. Ίκαρος Ασπροπύργου 15
10. Αστέρας Άνω Λιοσίων 11
11. Δύναμη Ασπροπύργου 11 [μετά από 16 αγων.]
12. ΠΑΟ Φυλής 1

Related posts