Ο Βύζας Μεγάρων στη Γ Εθνική! [Video]

Με νίκη 1-4 επί της Ελλάς Ποντίων

Ο Βύζας κέρδισε δίκαια την άνοδο στη Γ ΕΘνική μετά τη σπουδαία νίκη με 1-4 επί της Ελλάς Ποντίων στο γήπεδο της Προοδευτικής.

Ο Βύζας άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό με τον Ατματσίδη με την ισοφάριση να έρχεται στο 10ο λεπτό από τον Μαούνη. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια ήταν πιο απειλητικοί, ωστόσο οι κιτρινόμαυροι κατάφεραν να πετύχουν το 1-2 με τον Κωνσταντινίδη στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Βύζα μπήκαν αποφασισμένοι πετυχαίνοντας το 1-3 με τον Μανωλιά στο 77′ και το 1-4 στο 80′ με τον Κενδριστάκη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ελλάς Ποντίων: Λευκόπουλος, Πλουμάτος, Σιμονιάν, Στεφανής, Μαούνης, Κεραμάς, Παλάτσιος, Πουρσανίδης, Σαπαλίδης, Ηλιάδης, Σταφσουλάι

Βύζας: Πορανίδης, Κωνσταντινίδης, Μανωλιάς, Σακόλι, Φυσαράκης, Φλέγκας, Κενδριστάκης, Χατζημελετιάδης, Στρατιδάκης, Ατματζίδης, Καραγιάννης