Ο Βύζας κέρδισε τον πρωτοπόρο Μανδραϊκό με 1-0

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Βύζας απέναντι στον πρωτοπόρο Μανδραϊκό με 1-0, με γκολ του Δρίτσα από το 9ο λεπτό της αναμέτρησης. Μετά το γκολ ο ίδιος παίκτης μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματα τα δικά του και της ομάδας του στο άστοχο τετ α τετ που είχε λίγα λεπτά αργότερα. Οι παίκτες του Μανδραϊκού προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά δεν κατάφεραν να σημειώσουν κάποια σημαντική ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι κιτρινόμαυροι μπήκαν δυνατά, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να επιβληθούν ώστε να έρθει γρήγορα γι αυτούς η ισοφάριση.

Οι παίκτες του Βύζα πίεζαν σε όλο το γήπεδο δίνοντας δυνατές μονομαχίες, ενώ δεν έλειψαν τα ευνοϊκά για τους φιλοξενούμενους σφυρίγματα του διαιτητή Σταθόπουλου, που έφεραν μεγάλη γκρίνια στους 500 περίπου φιλάθλους του Βύζα.

Ο Μανδραϊκός είχε τρεις σημαντικές ευκαιρίες στο τελευταίο εικοσάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου, δύο με τον Ιβανοβ και μία με τον Ανδρέου να πραγματοποιεί εκπληκτική επέμβαση σε δυνατό σουτ του Τύρπου στο παραθυράκι της εστίας.

Βύζας Μεγάρων: Ανδρέου, Μάλλης, Μουσκάι, Μήτσος, Εμετόβ, Κουρκούτης, Δρίτσας, Καραγιάννης, Λάλας (73’Τζουμάκας), Κλωνάρης, Δέσκος

Μανδραϊκός (προπονητής Θεόφιλος Καλύβας): Μπαλασάκης, Τοπτίδης, Θεοδωρόπουλος, Εβερετ, Σταυρόπουλος, Τύρπος, Βούκα (72’Μπούσης), Χόρβατ, Μονέ (81’Κούστας), Τούσης, Γεωργιάδης (25’Ιβάνοβ)

Βύζας Μεγάρων-Μανδραϊκός 1-0