Νίκη παραμονής για τον Μεγαρικό με 3-2 επί του Ακράτητου

Ο Α.Σ. Μεγαρικός με ανάρτηση σε κοινωνικό δίκτυο ενημερώνει για το εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τον Ακράτητο, τον οποίο νίκησε με 3- 2.

«Νίκη εντός έδρας εξασφάλισε ο Μεγαρικός απέναντι στον δυνατό Ακράτητο ο οποίος βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα και έτσι απομακρύνεται περισσότερο από τον κίνδυνο του υποβιβασμού.

Με γκολ του Φιαμέγκου με πέναλτι προηγήθηκε η ομάδα του Μεγαρικού, όπου σύντομα στο 31’ ο Καλέμι ισοφάρισε για τον Ακράτητο και με αυτό το σκορ μπήκαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο οι ομάδες. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μεγαρικός μπήκε με ανεβασμένες στροφές και στο 55’ ο Φωλερός κάνει το 2-1 και ο Λεβεντούρης να διαμορφώνει το σκορ σε 3-1. Ο Ακράτητος, με τον Καλέμι ξανά, στο 71’ έκανε το τελικό 3-2.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Μεγαρικός κέρδισε και δεύτερο πέναλτι αλλά ο γκολκίπερ του Ακράτητου σταμάτησε την εκτέλεση του Μπαγδάτογλου.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Μεγαρικός: Χόντος, Ελέζι Α. (60’ Σαχόλι), Φωλερός, Φιαμέγκος, Μυρτάϊ(60’ Καριώρης), Κοκόσι, Μπαγδάτογλου (72’ Δουμένης), Μαζιώτης, Λεβεντούρης (80’ Ελέζι Σ.) Καστάνης, Λούσα (80’ Κυριλλής)

Ακράτητος: Καράβολος, Παρασίδης, Καρανικόλας, Δημητρόπουλος, Χαραλάμπους, Καλέμι, Αδαμόπουλος, Σγούρη, Άλεξ(60’ Σοπίδης) Τουλουβασίλης, Λουμάκης (46’ Αναγνώστου)».