Μεγαρικός: Η Κ16 μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας

Δελτίο τύπου του Α.Σ. Μεγαρικός αναφέρει: Πάτησαν κορυφή οι μικροί της Κ16 του Δημήτρη Κέλλη μετά την επιβλητική νίκη επί της πρωτοπόρου Δύναμης Ασπροπύργου με σκορ 6-0 στον εντός έδρας αγώνα την Δευτέρα 22 Μαΐου.

Το σκορ για την ομάδα του Μεγαρικού άνοιξε στο 16’ ο Παπαελευθερίου Σ. έπειτα από μία έξοχη συνεργασία με τον Μυρτάι Δ. και μόλις δύο λεπτά αργότερα ο Λάγιος Ι. «κρέμασε» τον τερματοφύλακα και διπλασίασε τα τέρματα του Μεγαρικού. Στο 25’ ο Μυρτάι Δ. έκανε το 3-0 μετά από πάσα του Παπαελευθερίου Σ. και οι παίκτες πήγαν στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ.

Στο 5ο λεπτό της επανάληψης ο Σιδέρης Ι. έκανε το 4-0 μετά από συνεργασία με τον Τσαλαβρέτα Θ. και μόλις 5 λεπτά αργότερα μετά από έξοχη συνεργασία των Στραβοδούλη Γ., Παπαλευθερίου Σ. έκαναν πάσα στον Σταυράκη Αν. και έκανε το 5-0. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 30΄ της επανάληψης με μία πολύ όμορφη ενέργεια των Σωτηρίου Π. και Καραγιαννόπουλου Μ. όπου έβγαλαν πάσα στον Κουστέρη Χ. και έκανε το τελικό 6-0.

Ευχαριστούμε την ομάδα της Δύναμης Ασπροπύργου για την συνεργασία.