Με το δεξί στο Κύπελλο ο Μεγαρικός εκτός έδρας με τον Ατρόμητο Ελευσίνας

Αν και προηγήθηκε ο Ατρόμητος δέχθηκε στη συνέχεια 8 τέρματα από τον Μεγαρικό

Με το δεξί ξεκίνησε τις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις του ο Μεγαρικός στο κύπελο ΕΠΣΔΑ 2021-2022 απέναντι στον Ατρόμητο Ελευσίνας με 1-8.
Το σκορ του παιχνιδιού άνοιξε ο γηπεδούχος Ατρόμητος στο 2’, με γκολ του Καρεμφυλάκη για να ισοφαρίσει ο Μεγαρικός στο 27’ με τον Παντελίδη. Ο ίδιος έκανε το 1-2 στο 35’ και στο 41’ ο Καλέμι τριπλασίασε τα τέρματα του Μεγαρικού. Τέσσερα λεπτά μετά στο 45’ ο Πέππας έκανε το 1-4 και με το σκορ αυτό μπήκαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου στο 49’ ο Μανώλης αύξησε τα γκολ σε 1-5 ο Κώνστας στο 55’ κάνει το 1-6 και ο Κόρμαλης στο 72’ κάνει το 1-7. Το τελικό σκορ του αγώνα διαμόρφωσε ο μικρός της ακαδημίας μας Χύτας Νικ. στο 81’ κάνοντας το 1-8. Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα του Γιώργου Χατζή παίρνει σαφές προβάδισμα για την επόμενη φάση το κυπέλου το επόμενο Σαββατοκύριακο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Σκλιας, Μητρόπουλος, Χριστοδουλίδης(60′ Τσολιάκος), Χατζής Ε., Πατσιονίδης, Πέππας(46′ Μανώλης), Καλέμι, Χαντής, Κώνστας(65′ Χύτας), Παντελίδης, Κόρμαλης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Καμπόλης, Μίχας, Τσιφρίκας, Αντωνίου, Καραγκούνης, Μπαλής, Φιλιππής(50′ Κοντολαιμάκης), Τσάλος(71′ Πέππας), Σιδηρόπουλος, Τσουμάνης, Καρεμφυλάκης.