Λέων – Μεγαρικός 1 – 7

Στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Β κατηγορίας ΕΠΣΔΑ ο Μεγαρικός αντιμετώπισε τον ΑΠΣ «Ο Λέων» εκτός έδρας και πήρε τη νίκη με 1 – 7. Ο Μεγαρικός βρίσκεται πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα με 43 βαθμούς.

«Λέων» ο Μεγαρικός 1-7 τον Λέων

Για ένα ημίχρονο ήταν ντέρμπι το ματς του Μεγαρικού με τον Λέων. Μόλις στο 10’ προηγήθηκε ο Λέων με πέναλτι που κέρδισε ο Σιδηρόπουλος. Γρήγορη η απάντηση του Μεγαρικού που ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο (πέναλτι) το οποίο εκτέλεσε ο Στεφανίδης στο 22′ διαμορφώνοντας έτσι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μεγαρικός ανέβασε στροφές και με εξαιρετική απόδοση μετέτρεψε το ντέρμπυ σε θρίαμβο με τελικό σκορ 1-7. Σκόρερ οι Κουφής Γ. Π. στο 50′(1-2) και 53′(1-3). Ο Σερταρίδης στο 63′ κάνει το (1-4) και στο 75′ ο Στεφανίδης βάζει το δεύτερο του τέρμα στον αγώνα κάνοντας το (1-5). Στο 76′ ο Στέφας κάνει το (1-6) και ο Σερταρίδης στο 79′ διαμορφώνει το τελικό (1-7).