Με 9-0 επικράτησε ο Μεγαρικός του Κριού Απροπύργου

Ακόμα μία νίκη για τον Μεγαρικό στο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής της Β κατηγορίας του κυπέλλου ΕΠΣΔΑ, το Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2019. Ο Μεγαρικός στο εντός έδρας παιχνίδι νίκησε τον Κριό Ασπροπύργου με τελικό σκορ 9 – 0, σημειώνοντας ακόμη έναν αγώνα με πολλά τέρματα.

Δείτε το δελτίο τύπου:

Στο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής με τον Κριό Ασπροπύργου το Σάββατο 16/11/2019 στο γήπεδο της Ν. Περάμου, νικητής αναδείχθηκε ο Μεγαρικός με το συντριπτικό 9-0.

Εξαιρετικό παιχνίδι έκανε ο Μεγαρικός, παρότι τελικά εξελίχθηκε σε εύκολη υπόθεση, όπου οι παίκτες του Γιώργου Χατζή δεν σταμάτησαν να παίζουν πραγματικό ποδόσφαιρο και δεν υποτίμησαν ούτε στιγμή τον αντίπαλο. Τα γκολ το ένα καλύτερο από το άλλο με τον Στέφα στο 15’ να ανοίγει το σκορ και τον Βασιλειάδη στο 29’ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ να διπλασιάζει τα τέρματα μη μπορώντας ο τερματοφύλακας του Κριού να αντιδράσει. Τέσσερα λεπτά αργότερα στο 33’ ο Σερταρίδης με εκπληκτική ενέργεια έκανε το 3-0 και ο Κουφής να κλείνει το σκορ του πρώτου ημιχρόνου στο 39’ με το 4-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα γκολ ξεκίνησαν ξανά με τον Στέφα στο 57’ που έκανε το 5-0 με κεφαλιά και στο 62’ ο Βασιλειάδης με μία πραγματική «φωτοβολίδα» σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το σκορ στο 6-0. Στο 67 ο Στεφανίδης έκανε το 7-0 και πέντε λεπτά μετά ο Σερταρίδης έβαλε το όγδοο γκολ της αναμέτρησης. Ο Πετρόπουλος που μόλις είχε μπει από αλλαγή του Σάκοβ, με ένα εξαιρετικό γυριστό σουτ στο 79’ ολοκλήρωσε το σκορ που διαμορφώθηκε στο 9-0. Συμπαραστάτες για άλλη μία φορά οι φίλαθλοι της ομάδας, που βρίσκονται πάντα δίπλα της και την υποστηρίζουν.

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Ανδρέου, Κουτσουμπής (54’ Γεωργακής), Χριστοδουλίδης, Μαυρίδης, Δασκαλάκης (76’ Παλούτσα), Βασιλειάδης, Στεφανίδης, Σακόβ (63’ Πετρόπουλος), Στέφας, Κουφής (63’ Στύλα), Σερταρίδης.

ΚΡΙΟΣ: Σωπιάδης, Λακάι, Παναγιώτου, Λειβαδάς, Μιχαλίδης, Χαϊντούτης, Νερούτσος, Ξιμιτίδης (63’ Τελιανίδης), Μαζμανίδης, Τόλας, Βαλμάς.