Με 70-66 νίκησε ο Γυμναστικός Σύλλογος Μεγάρων τους Απρόβλεπτους

Με ανακοίνωσή του ο Γυμναστικός Σύλλογος Μεγάρων ενημερώνει για τον νικηφόρο αγώνα του εναντίον των Απρόβλεπτων Κορυδαλλού.

«Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας με αντίπαλο τους Απρόβλεπτους και τελικό σκορ 66-70.
Η εμφανής διάθεση όλων των παικτών για νίκη από το 1ο λεπτό του παιχνιδιού, οι καλές συνεργασίες κι οι καλές επιλογές οδήγησαν στο επιθυμητό αποτέλεσμα μετά από ένα σπουδαίο 40λεπτο.

Μαγική εμφάνιση από τον Χρήστο Πατσανά, που πέτυχε 40 πόντους, ενώ ακολούθησαν ο Γιώργος Παπαθανασίου με 11π, ο Άγγελος Παπαγιάννης με 5π και ο Αναστάσης Μπεθάνης με 3π. Ο Ορέστης Γκιρκίζας με 6π ξεχώρισε για άλλη μια φορά για τις φοβερές του άμυνες, βοηθώντας την ομάδα να ξεδιπλώσει εύκολους αιφνιδιασμούς, ενώ ο ψηλός μας, Βαγγέλης Πάνος, πέτυχε 5π, αλλά θα μείνει αξέχαστος για τις τάπες που μοίρασε!

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες μας για την προσπάθεια και την νίκη!

Την επόμενη Παρασκευή, 17/11/2023, η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει εντός έδρας στις 21:00 την ΑΕ Καλλιθέας».