Καταιγιστικός ο Βύζας – 7-0 τον Αστέρα Περάματος

Η επιστροφή στην έδρα του, μετά τις δύο αποστολές στην Κρήτη, βρήκε τον Βύζα να είναι καταιγιστικός και να φτάνει στην πρώτη του νίκη στη διαδικασία των μπαράζ.

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής η ομάδα των Μεγάρων υποδέχθηκε τον Αστέρα Περάματος, του οποίου επιβλήθηκε με το εντυπωσιακό 7-0, για να προσπεράσει έτσι την Αγία Παρασκευή και να πλασαριστεί στην πρώτη τριάδα της κατάταξης στον 7ο όμιλο!

Όλα τα τέρματα των γηπεδούχων ήταν από όμορφους συνδυασμούς, ενώ χάθηκαν κι άλλες ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα.

Στο 20ο λεπτό ο Στρατιδάκης άνοιξε το σκορ με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Σαχόλι (1-0), στο 37′ ο Κενδριστάκης αξιοποίησε ασίστ του Καραγιάννη και με σουτ έκανε το 2-0, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο ίδιος παίκτης σκόραρε από κοντά μετά από απόκρουση του Σγουρού σε σουτ του Ατματζίδη για το 3-0. Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε επίσης με γκολ για τους κιτρινόμαυρους, με τον Στρατιδάκη να βρίσκει δίχτυα με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ατματζίδη στο 48′ για το 4-0. Στο 55′ ήταν η σειρά του Καραγιάννη να τοποθετήσει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, πετυχαίνοντας το 5-0 με σουτ μετά από ασίστ του Ατματζίδη, ενώ στο 78′ ο τελευταίος μετατράπηκε σε δράστη και με σουτ ύστερα από κάθετη πάσα του Φλέγκα έγραψε το 6-0. Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Σαχόλι με δυνατό σουτ στο 82ο λεπτό.

Διαιτητές: Νικόπουλος (Σάμου), Χλεμπογιάννης, Τσιπούρας (Φωκίδας)

Βύζας Μεγάρων (Δημήτρης Καλύκας): Πορανίδης, Δρυμούσης (33′ λ.τρ. Καραγιάννης), Μανωλιάς (46′ Φουρνάρης), Σαχόλι, Φυσαράκης, Φλέγκας, Κενδριστάκης (79′ Πεκίνι), Χατζημελετιάδης (66′ Παϊκόπουλος), Στρατιδάκης, Ατματζίδης (79′ Φρηγανάς), Κωνσταντινίδης

Αστέρας Περάματος (Μιχάλης Βουράκης): Σγουρός, Μοσχονάς, Μεταξάκης (88′ Βαρδιάμπασης), Κουδουνάκης, Δροσάκης, Αντιασβίλι, Μουσκάι, Ρηγάκης, Α. Σπανουδάκης (59′ Μ. Σπανουδάκης), Παπαγιαννάκης (62′ Χιωτάκης), Νύκταρης.