Γ Εθνική: Βύζας Μεγάρων – Παναργειακός 3-2 [video]

Ο Βύζας Μεγάρων επικράτησε 3-2 του Παναργειακού για τον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Ο Βύζας προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου με τον Χαϊκάλη και η ομάδα του Άργους ισοφάρισε στο 54’ με κεφαλιά του Σάαντο έπειτα από σέντρα του Πρίκα.

Οι γηπεδούχοι πήραν ξανά κεφάλι στο σκορ με εύστοχο πέναλτι στο 66΄ του Φουάση. Το 2-2 έγινε με κεφαλιά του Γάσπαρη στο 83’. Το τελικό 3-2 έγινε στο 88’ λεπτό με πέναλτι που υπέπεσε ο Σάαντο και αποβλήθηκε στην ίδια φάση με τον Χαϊκάλη να σκοράρει και να δίνει τη νίκη στην ομάδα του.

Βύζας Μεγάρων (Γιώργος Αρχοντάκης): Ζαχαράκης, Καρδάμης, Μουσκάι, Γκολφινόπουλος, Φουάσης, Νέρες(60′ Καραγιάννης Μ.), Χαϊκάλης(95′ Λεβεντούρης), Πίνης, Μίτσκο(60′ Χατζάκος), Χατζημελετιάδης, Καραγιάννης Ι.

Παναργειακός (Γιώργος Βαζάκας): Καραργύρης, Λιακόπουλος(46′ Σακελλαρόπουλος), Αμπνέλ Σαλάμ, Ροκάι, Χατζηβασιλειάδης(80′ Καρέλης), Μαρίνης(50′ Γάσπαρης), Λόπες(79′ Τσιράκης), Μούγιος, Φλώρος, Ελευθεριάδης, Πρίκας.