Ήττα στην 3η αγωνιστική για τον Μεγαρικό

Την πρώτη του ήττα γνώρισε ο Μεγαρικός για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος B κατηγορίας ΕΠΣΔΑ με αντίπαλο τον Ερμή Άνω Λιοσίων.

Οι παίκτες του Γ. Χατζή στο 1ο ημίχρονο είχαν δύο κλασικές ευκαιρίες να σκοράρουν αλλά μία το δοκάρι και μία ο τερματοφύλακας της αντίπαλης ομάδας (ο οποίος και αποβλήθηκε για αντικανονικό μαρκάρισμα) δεν το επέτρεψαν.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρότι η εμφάνιση της ομάδα ήταν κακή, κατάφερε να πετύχει γκολ (το οποίο ήταν κανονικό) όμως ο διαιτητής «είδε φάουλ» και το ακύρωσε.
Ενώ το παιχνίδι έδειχνε ότι θα λήξει ισόπαλο, μια λάθος εκτίμηση της άμυνας του Μεγαρικού στο 94’ (που ήταν και η 1η ουσιαστική φάση των αντιπάλων στον αγώνα) έφερε το μοιραίο 0-1 υπέρ του Ερμή Άνω λιοσίων.