Ήττα για τη ΝΕΜ από τον Αίαντα Ευόσμου στην παράταση με 82-77

«Παλέψαμε πολύ, αλλά για πρώτη φορά δεν τα καταφέραμε στην παράταση», αναφέρει χαρακτηριστικά ανακοίνωση της ΝΕΜ όπου για την 11η αγωνιστική της Elite League Ερρίκος Ντυνάν στο ΔΑΚ Ευόσμου, πριν από λίγο, ηττήθηκε από τον Αίαντα Ευόσμου με 82-77. Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση αφού η κανονική περίοδος του αγώνα βρήκε ισόπαλες τις δύο ομάδες με 66-66. Ένα «εκπληκτικό στατιστικό» είναι ότι το ημίχρονο είχε λήξει με σκορ 33-33.

Λίγη σημασία βέβαια έχει αυτό μπροστά στο γεγονός ότι 2 λεπτά περίπου πριν την λήξη της παράτασης η ΝΕΜ προηγήθηκε ακόμα και με 5 πόντους διαφορά, την οποία όμως δεν κατάφερα να κρατήσει μέχρι τέλους, αφού ο Πετράκης του Αίαντα βρέθηκε σε καλή μέρα και πέτυχε δύο συνεχόμενα τρίποντα.