Ισοπαλία ανατροπής για Αστέρα Μαγούλας και Βύζα Μεγάρων

Στο ντέρμπι κορυφής που διεξήχθη εχθές, Σάββατο 5 Φεβρουαρίου, στο γήπεδο της Μαγούλας, η ομάδα του Αστέρα Μαγούλας αναδείχθηκε ισόπαλη με τον φιλοξενούμενο Βύζα με σκορ 3-3 σε έναν αγώνα ορισμό της ανατροπής.

Ο Αστέρας βρέθηκε να χάνει από πολύ νωρίς αφού μόλις στο 6ο λεπτό η ομάδα του Θοδωρή Παχατουρίδη κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Στρατάκη και ο Βύζας Μεγάρων προηγήθηκε στο σκορ. Στη συνέχεια, και μετά από λιγοστές φάσεις που δημιούργησαν οι παίκτες του Αστέρα, ο Βύζας με τον Κενδριστάκη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 2-0, ενώ το 3-0 έγινε από τον Παϊκόπουλο στο 56ο λεπτό.

Μέχρι και το 56ο λεπτό οι παίκτες του Βύζα έδειχναν κυρίαρχοι του αγώνα αφού πέρα από τα τρία τέρματα είχαν δημιουργήσει και άλλες ευκαιρίες για γκολ, οι οποίες όμως σταματούσαν στην καλή εμφάνιση του τερματοφύλακα του Αστέρα.

Οι γηπεδούχοι ανασύνταξαν τις δυνάμεις τους και έτσι η ομάδα του Κώστα Λινάρδου, αφού
αρχικώς μείωσε με τον Χιονίδη στο 57′, κατάφερε να ισοφαρίσει στο τελευταίο πεντάλεπτο με τέρματα των Τεπέτωβ στο 86′ και Τσιανάκα στο 87′.

Στο 90′ ο Βύζας ζήτησε πέναλτι από τον διαιτητή Ντάουλα σε ανατροπή του Στρατάκη.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μικρός, Μυρσινιάς(70′ Φυσαράκης Γ.), Χιονίδης Ι.(90′ Παπαδόπουλος), Λογοθέτης Α., Χωραβάτης, Μπάλλα(75′ Κεσόβ), Μπέχλης, Απαζίδης, Παπακωνσταντίνου(70′ Μοίρας), Χαλκίδης(46′ Τεπέτωβ), Τσιανάκας.

ΒΥΖΑΣ: Κουφής, Λύγδας, Μανωλιάς, Παϊκόπουλος, Φυσαράκης Α., Σαχόλι(94′ Καργιάννης), Κενδριστάκης, Χατζημελετιάδης, Στρατιδάκης, Ατματσίδης, Κωνσταντινίδης.