«Δύναμη Μεγάρων»: 6 μετάλλια στο Acropolis Kickboxing Championship 2019

Το «παρών» έδωσε για ακόμα μια χρονιά ο Σύλλογος «Δύναμη Μεγάρων» στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα «Acropolis Kickboxing Championship 2019», συμμετέχοντας συνολικά με 6 αθλητές – αθλήτριες. Συγκεκριμένα, 1η θέση και χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Φουστέρης Παναγιώτης, παίζοντας στην κατηγορία ανδρών KL -69. Ο Σπανούδης Στέφανος – Αλέξανδρος έπαιξε στην κατηγορία παίδων KL -42 και κέρδισε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο ενώ ο Πανταζής Γιώργος, στην κατηγορία παίδων KL -47 κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο. Επίσης, πήραν μέρος στην junior κατηγορία η Ανδριώτη Δήμητρα, ο Οικονομόπουλος Ανδρέας καθώς και ο Αδάμ Τίττος, οι οποίοι κατάφεραν να φτάσουν στην πρώτη θέση και να πάρουν χρυσό μετάλλιο. Ο προπονητής Πλούμπης Ιωάννης – κάτοχος 5 DAN, διπλωματούχος προπονητής – διαιτητής, αναγνωρισμένος από την ΠΟΚ και την Γενική Γραμματεία Αθλητισμού και ο βοηθός του Κοσσιαράς Ιωάννης, είναι χαρούμενοι για τις επιτυχίες των αθλητών τους και τους εύχονται καλή συνέχεια και δύναμη στις προσπάθειες τους.