Βύζας Μεγάρων – Α.Ο. Λουτράκι 0-0

Για την 9η αγωνιστική της Γ εθνικής, ο Βύζας αντιμετωπίζει εντός έδρας τον ΑΟ Λουτράκι, θέλοντας να κάνει την τρίτη συνεχόμενη νίκη του μετά τους Αιολικό και Μανδραϊκο.

Καλύτερος ο Βύζας σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου, με λίγες όμως καλές φάσεις, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν με ένα απευθείας φάουλ στο 15ο λεπτό και στο 46 με τον Χρησταφίδη σε καρφωτή κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, με τον Διαμαντή να διώχνει εντυπωσιακά.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου με τον Βλάχο να παίρνει τη θέση του Αλεβίζου, σε μια προσπάθεια να γίνει πιο επιθετική η ομάδα του Βύζα και μάλιστα να κερδίσει διαδοχικά φάουλ έξω από την περιοχή και στη συνέχεια κόρνερ που εξελίχθηκε σε καλή ευκαιρία για τον Βύζα.

61': Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Βύζα με τους Βλάχο και Σελμανάι να κάνουν το 1-2 μέσα στην περιοχή και τον τερματοφύλακα του ΑΟ Λουτράκι να μπλοκάρει εντυπωσιακά το σουτ του Σελμανάι.

66': Μεγάλη απόκρουση του Διαμαντή στο σουτ του Σουσούνη μέσα από την περιοχή, μετά από λάθος της άμυνας του Βύζα.

70': Σουτ του Στρατάκη έξω από την μεγάλη περιοχή στην δεξιά γωνία του τερματοφύλακα του ΑΟ Λουτράκι να διώχνει με δυσκολία.

74': Φάουλ του Στρατάκη με εξωτερικό φαλτσο με τον τερρματοφυλακα να αποκρούει και στην εξέλιξη της φάσης, η σέντρα του Χουστουλάκη βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

92': Ο Διαμαντης σώζει τον Βυζα σε φοβερό τετ Α τετ του Δημακη

Τελικό αποτέλεσμα 0-0.

Οι ενδεκάδες:

Βύζας Μεγάρων: Διαμάντης, Χουστουλάκης, Δημακάκος, Δαμιανόπουλος, Βασιλάκος, Σιδέρης, Μιχαλόπουλος, Αλεβίζος (Βλάχος 46'), Μητρόπουλος, Στρατάκης, Σελμανάι

ΑΟ Λουτράκι: Καλιακμάνης, Νώτης, Παπαναστασίου, Σιώκος, Μαυρέλης, Τσώκος, Σουσούνης, Πέτρου, Χρυσαφίδης, Ζερβός, Αποστολάκης