Ανατροπή ο Άτταλος. Κέρδισε 3-2 τον Ακράτητο

Ο Ακρατήτος αυτοκτόνησε στην Νέα Πέραμο καθώς, ενώ είχε προηγηθεί με 0-2 στο σκορ μόλις στο 12ο λεπτό, τελικά έχασε με 3-2 από τον Άτταλο που φαίνεται ότι πίστεψε περισσότερο στη νίκη.

Τα γκολ:
0-1 (7ο λεπτό): ο Τσιγγόπουλος έδωσε την ασίστ στο Σερέπα που με διαγώνιο σουτ έκανε το 0-1.
0-2 (12ο λεπτό): σέντρα του Μανασίδη ο Τσιγγόπουλος με κεφαλιά πέτυχε το 0-2.
1-2 (40ο λεπτό): ανατράπηκε ο Στρατιδάκης από τον τερματοφύλακα Ξενάκη και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο Μπαγδάτογλου και μείωσε σε 1-2.
2-2 (74ο λεπτό): ο Μπαγδάτογλου έφερε το μάτς στα ίσια με απευθείας φάουλ δοκάρι και μέσα 2-2
3-2 (78ο λεπτό): ανατράπηκε ο Ν.Μαριόλης μέσα στην περιοχή από τον Νομικό και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Το πέναλτι κτύπησε ο Μπαγδάτογλου και μέσα σε αποθέωση έκανε το 3-2.

Άτταλος Νέας Περάμου (προπονητής Σάκης Δέδες): Μουκέας, Χωραβάτης (48’Καμαρά), Χριστοδουλίδης, Γαλανός (59’Απαζίδης), Μαριόλης Γ, Ασλανίδης, Μπαγδάτογλου, Καλαιτσίδης (74’Κοντόσταυλος), Μαριόλης Ν, Κουσίδης, Στρατιδάκης.

Ακράτητος (προπονητής Κυριάκος Μίχας): Ξενάκης, Ρόδης, Θοδωρής, Νομικός, Σιακαβάρας, Παρασίδης, Σερέπας, Κολιός, Κουκούλης (54’Καπουράνης), Τσιγγόπουλος (71’Ιωάννου), Μανασίδης.

Μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής του Ακράτητου Κυριάκος Μίχας αποτελεί παρελθόν από τον σύλλογο των Ανω Λιοσίων. Τη θέση του στον πάγκο του Ακράτητου ανέλαβε ο Σάκης Βερούτης.