7 – 1 ο Μεγαρικός τον Κριό Ασπροπύργου

Δελτίο τύπου του ΑΣ Μεγαρικός:

Ο Μεγαρικός με 1 – 7 παρέσυρε στη δίνη του τον Κριό Ασπροπύργου.

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της παραλίας Ασπροπύργου με αντίπαλο τον Κριό Ασπροπύργου το Σάββατο 7/3/2020 η ομάδα μας πήρε το διπλό με σκορ 1-7. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Χατζή προσπάθησε να κάμψει τις αντιστάσεις του ανταγωνιστικού Κριού και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 1-2. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μεγαρικός μπήκε αποφασισμένος να «καθαρίσει» το παιχνίδι όπου και όπερ και εγένετο. Με 3 γκολ του Στεφανίδη στο 66’, 67’ & 84’, δύο γκολ του Λιακόπουλου στο 41’ & 56’ και από ένα του Μανώλη στο 87′ και Κουφή Γ. Ι. στο 14’ ολοκληρώθηκε η νίκη του Μεγαρικού με 1-7.

Η μοναδική αντίδραση του Κριού ήταν να ισοφαρίσει με τον Σφακιανάκη στο 33’.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΚΡΙΟΣ: Σωπιάδης, Λακάι, Αδελφόπουλος, Μιχαηλίδης, Γιαϊλίδης, Στυλιανού (78’ Λειβαδάς), Σφακιανάκης, Χαϊντούτης, Βαλμάς, Τόλας, Παναγιώτου.

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: (Χατζής), Ανδρέου, Κουτσουμπής, Μητρόπουλος (76’ Στέφας), Ελέζι, Πατσιονίδης, Βασιλειάδης, Στεφανίδης, Μανώλης, Σάκοβ (84’ Χατζής), Άλκος (63’ Γιουρούκος), Κουφής Γ. (72’ Χιονίδης).