3 χρυσά στους διασυλλογικούς Παμπαίδων-Παγκορασίδων για τον ΑΟ Μεγάρων

Τρία χρυσά μετάλλια πήραν οι αθλήτριες του ΑΟ Μεγάρων στο διασυλλογικό πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α΄, του 8ου ομίλου όπου συμμετείχαν 620 αθλητές και αθλήτριες από 43 σωματεία της Αθήνας του Πειραιά και της Νοτιοδυτικής Αττικής.

Η αθλήτρια του ΑΟ Μεγάρων Παρασκευή Χατζή πήρε δύο χρυσά μετάλλια, το ένα στα 80 εμπόδια με τον εξαιρετικό χρόνο 11"93, και το άλλο στο άλμα σε μήκος με 5,14μ.

Η Μιλένα Ποστίκα πήρε το τρίτο χρυσό μετάλλιο του συλλόγου στο άλμα επί κοντώ με 3,30μ δείχνοντας ότι είναι η πρωταγωνίστρια στο αγώνισμα αυτό στην κατηγορία της.

H Ασημένια Μπαρούμη στα 1000μ πήρε την 5η θέση με ατομικό ρεκόρ 3'20"36 ανάμεσα σε 40 αθλήτριες που συμμετείχαν στο αγώνισμα αν και ήταν η μικρότερη σε ηλικία (η κατηγορίας της είναι ΠΚ Β΄)

Στο άλμα σε μήκος η Κατερίνα Φασουλή πήρε την 6η θέση με 4,77μ με άλματα όμως πάνω από τα 5 μέτρα αλλά πατούσε όμως πολύ πίσω από την βαλβίδα.

Η Χρυσούλα Καψή στα 80 εμπόδια πήρε την 5η θέση με χρόνο 14"65 δίνοντας στον σύλλογο 4 πολύτιμους βαθμούς.

Η Αγγελική Σακελλαρίου στα 80 μέτρα Παγκορασίδων με νέο ατομικό ρεκόρ 11"12 βγήκε πρώτη στην σειρά της και 13η σε σύνολο 92 αθλητριών που συμμετείχαν στο αγώνισμα αυτό.

Η Αφροδίτη Στεντούμη γεννημένη το 2003 (Παγκορασίδα Β΄) έκανε ατομικό ρεκόρ στο άλμα σε μήκος με 4,55μ και πήρε την 12η θέση ανάμεσα σε 54 αθλήτριες, δίνοντας έναν βαθμό στον σύλλογο.

Στα αγόρια ο Αρτάν Κιόσια βγήκε 4ος στον ακοντισμό με 33,45μ στον πρώτο του αγώνα στο αγώνισμα αυτό 5 μόλις πόντους από το όριο βαθμολόγησης αν και ήταν ο μικρότερος από όλους τους συμμετέχοντες, γεννημένος το 2003. Στο ίδιο αγώνισμα ο Χάρης Μηλωνάς και αυτός στην πρώτη εμφάνισή του έριξε το ακόντιο στα 31.40μ και πήρε την 5η θέση.

Ο Μυλωνάς μετείχε και στο άλμα σε μήκος που με 4,96μ πήρε την 10η θέση ανάμεσα σε 20 αθλητές.

Η  Αθανασία Κόλα (Παγκορασίδα Β΄) στην πρώτη της συμμετοχή σε αγώνες στα 80μ  έκανε 12"47.

Η ομάδα σκυταλοδρομίας 4Χ80μ παγκορασίδων αποτελούμενη από τις Κατερίνα Φασουλή – Χρυσούλα Καψή – Αφροδίτη Στεντούμη και την Αγγελική Σακελλαρίου πήρε την 5η θέση ανάμεσα σε 18 ομάδες με χρόνο 42"83 δίνοντας στον Σύλλογο 8 βαθμούς.

Στην συνολική βαθμολογία του 8ου ομίλου ο ΑΟ Μεγάρων συγκέντρωσε 48 βαθμούς και πήρε την 7η θέση ανάμεσα σε 42 συλλόγους που συμμετείχαν στο πρωτάθλημα αυτό.