Βύζας και Παναγρινιακός έμειναν στο μηδέν – Πολλές οι χαμένες φάσεις και 3 δοκάρια

Σε ένα ματς με τρία δοκάρια και μοναδικές ευκαιρίες, Βύζας Μεγάρων και Παναγρινιακός δεν κατάφεραν να σκοράρουν και έμειναν στο μηδέν. Ο Βύζας ήταν αυτός που απείλησε πρώτος, πατώντας καλύτερα στο γήπεδο στα πρώτα 20’. Ο Παναγρινιακός ωστόσο απώλεσε μεγάλη στιγμή με τον Βασιλόγιαννη στο 23’.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να σκοράρουν με τον Σαράκη στο 38’. Από την εκτέλεση φάουλ του Ντούνη, ο Μπαλάφας απέκρουσε, όμως το πλασέ από κοντά πέρασε άουτ. Ο τερματοφύλακας του Παναγρινιακού κράτησε «όρθια» την ομάδα του και στο 46’, με το 0-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Καντάνης «άγγιξε» το γκολ με κεφαλιά του στο 60’, ωστόσο η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων. Η ομάδα του Βύζα πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων, έχοντας αρκετές καλές στιγμές, δίχως, ωστόσο, να απειλήσει αποτελεσματικά.

Ο Βασιλόγιαννης στο 75′ με το γόνατο έστειλε ξανά τη μπάλα στο δοκάρι. Στο 85′ οι γηπεδούχοι έφτασαν κι αυτοί πολύ κοντά στο γκολ, με την άμυνα του Παναγρινιακού να απομακρύνει τον κίνδυνο. Στο 88′ οι Μεγαρείς είχαν δοκάρι και προβολή του Ζέρβα. Η ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου άντεξε στην πίεση του Βύζα στις καθυστερήσεις.